Τρίτη σερί ήττα για τον Ολυμπιακό Β'. Ο Ολυμπιακός μετά τις ήττες από Γιούχτα και Αιγάλεω ηττήθηκε και από τον Διαγόρα με buzzer beater του Λούκιτς.

Το πρώτο μέρος στη Ρόδο δεν είχε κάτι σπουδαίο με τον Διαγόρα να σκοράρει στο 35ο λεπτό, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 54ο λεπτό ο Κωστούλας είχε μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό Β' με το πλασέ του να σταματάει στο δοκάρι, μάλιστα οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για γκολ του Κουτσίδη που ακυρώθηκε στο 80' που ακυρώθηκε αφού ο διαιτητής είχε σφυρίξει πριν σκοράρει ο παίκτης των ερυθρόλευκων.

Τελικά ο Διαγόρας ήταν εκείνος που πέτυχε το τέρμα της νίκης στο 89'. Ο Αντεσίνα βρήκε τον Λούκιτς, ο οποίος έκανε ένα ωραίο συρτό σουτ και νίκησε τον Στουρνάρα για το τελικό 1-0.

Πλέον ο Διαγόρας είναι στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ ο Ολυμπιακός είναι στο -2 από τον 8ο Γιούχτα.