• AVAR: Σινιοράκης Αντώνιος (Χανίων)
  • Κόλλιας Αθανάσιος (Ηπείρου)
  • Αρμακόλας Ισίδωρος (Κυκλάδων)
  • Τσιάρας Παναγιώτης - Ραφαήλ (Καβάλας)
  • 59' Ουάρντα (πεν.)
  • 74' Αυλωνίτης
  • 24' Διαμαντής
  • 54' Αυλωνίτης
  • 90+5' Μορέιρα
  • 19' Χριστόπουλος
  • 44' Σουρλής
  • 55' Παλάσιος
  • 60' Καλτσάς
  • 60' Καστάνο
  • 89' Μάντζης
  • 90+4' Άλβαρες

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 6' άγγιξε το γκολ όταν ο Μπαρτόλο σέντραρε με τον Μπέργκστρομ να μην απομακρύνει καλά και η μπάλα στρώθηκε εντός περιοχής στον Μιριτέλο που με δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Χόβαν. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τους φιλοξενούμενους να κυκλοφορούν τη μπάλα προσπαθώντας να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για ν' απειλήσουν τα καρέ του Πανσερραϊκού και η επόμενη στιγμή ήρθε στο 29' με το φάουλ του Μπαρτόλο να απομακρύνεται και στη συνέχεια το σουτ του Άλβαρες έφυγε άουτ.

Το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία απείλησε στο 39' με τον Ουάρντα να εκτελεί φάουλ και τον Μπέργκστρομ να γυρίζει τη μπάλα όμως ο Άλβαρες έδιωξε με κεφαλιά για να έρθει ο Διαμαντής με δυνατό σουτ να βρει το δοκάρι του Τσιφτσή.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, τα «λιοντάρια» διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Γιαμπλόνσκι και η φάση εξετάστηκε στο VAR με τον ρέφερι Τσέτσιλα να δίνει την παράβαση και στο 59' ο Ουάρντα νίκησε τον Τσιφτσή από τα 11 βήματα κάνοντας το 1-0.

Η μακεδονική ομάδα κατάφερε να κλειδώσει το πολύτιμο τρίποντο στο 74' καθώς ο Ουάρντα εκτέλεσε κόρνερ με τον Αυλωνίτη να εκμεταλλεύεται την κόντρα της μπάλας στον Ρεγκίς νικώντας με σουτ του Τσιφτσή για να διαμορφωθεί το τελικό 2-0.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, ο Πανσερραϊκός ανέβηκε στην 3η θέση των play-out με 30 βαθμούς ενώ ο Αστέρας βρίσκεται στην 1η έχοντας 31 πόντους, ισόβαθμος με τον Ατρόμητο (σ.σ φιλοξενείται στις 20:00 από τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ»).

Την επόμενη, -3η- αγωνιστική, ο Πανσερραϊκός θα φιλοξενηθεί από τον Ατρόμητο, το Σάββατο 6 Απριλίου και ώρα 17:00 στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου ενώ ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί την Κηφισιά, την ίδια ημέρα και ώρα 19:30 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Oι συνθέσεις:

Πανσερραϊκός (Γκαρσία): Xόβαν, Δεληγιαννίδης, Διαμαντής (Αυυλωνίτης 46'), Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Στάικος, Μορέιρα (Ουεντραόγκο 62'), Χατζηστραβός (Σοφιανός 67'), Ουάρντα, Γούλερι (Τομάς 60'), Μπετανκόρ (Άλεξιτς 75').

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Τσιφτσής, Γκαρθία, Χριστόπουλος (Ατιένθα 60'), Καστάνιο, Άλβαρες, Αλάγκμπε (Γκος 79'), Σουρλής (Γιαμπλόνσκι 46'), Παλάσιος (Ρεγκίς 60'), Μπαρτόλο (Μάντζης 79'), Καλτσάς, Μιριτέλο.

Πανσερραϊκός - Αστέρας Τρίπολης 2-0