Στάνκοβιτς    7

Στο α' ημίχρονο η ΑΕΚ τον χρειάστηκε μία φορά και δξη στο 33' βάζοντας στοπ στον Σίντκλεϊ. Στο β' ήταν θεατής. Καλό ματς από τον Αυστριακό.

Ρότα    7

Αμυντικά δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα, ενώ στο μεγαλύτερο μέρος του α' ημιχρόνου ήταν στο αντίπαλο μισό. Τρομερή η σκέψη του στο 0-2 από τον Πόνσε. Πολύ καλό ματς από τον διεθνή μπακ που αντικαταστάθηκε στο 78' από τον Λιούμπιτσιτς.

Βίντα    7

Σταθερός αμυντικά, με αρκετά ανεβάσματα στις στατικές φάσεις. Καλό ματς από τον Κροάτη αμυντικό μετά απ΄ τις μέτριες, αν όχι κακές εμφανίσεις με ΠΑΣ και Άρη.

Κάλενς    8

Πρωταγωνιστής στο α' μέρος, με το γκολ που πέτυχε στα χασομέρια. Στο β' σταθερότατος αμυντικά με καλές τοποθετήσεις και σωστές πάσες.

Πήλιος    7

Πολλά ανεβάσματα και συμμετοχή στο δημιουργικό κομμάτι. Καλό πρώτο 45λεπτο από τον νεαρό μπακ. Εξίσου καλός και στο β' ειδικά μετά το 70'. Άλλη μία καλή εμφάνιση για τον 23χρονο ακραίο αμυντικό.

Σιμάνσκι    7

Βοήθησε πολύ στο να δοθεί πλάτος στο παιχνίδι της ΑΕΚ, αλλά και στις γρήγορες ανακτήσεις.

Γιόνσον    7

Γεμάτο ματς από τον Δανό. Πολλές γρήγορες ανακτήσεις και μοίρασμα του παιχνιδιού της ομάδας.

Ελίασον    8

Αντικαταστάθηκε στο 82' από τον Χατζισαφί σε ένα ματς με τελικές, αλλά και δημιουργία. Ήταν εκ των κορυφαίων της ΑΕΚ πλην κάποιων στατικών φάσεων που είχε κακές εκτελέσεις.

Πινέδα    7

Έδωσε την θέση του στο 82' στον Σιντιμπέ και ενώ νωρίτερα είχε κάνει ένα αρκετά καλό ματς. Έπαιξε στην πτέρυγα, αλλά αρκετές φορές συνέκλινε.

Μάνταλος    9

Στο α' μέρος ήταν ο κορυφαίος της ΑΕΚ με ενέργεια και πρωτοβουλία. Από δικό του φάουλ ξεκινά το 0-1. Γενικώς μία μεστή εμφάνιση από τον Έλληνα διεθνή.

Πόνσε    9

Το παστέλωσε ξανά... Ήταν μέσα στις φάσεις στο πρώτο 45λεπτο, αλλά δεν σκόραρε. Στο β' το βρήκε και διευκόλυνε την αποστολή της ΑΕΚ. Έδωσε την θέση του στο Αραούχο (82').

Λιβάι Γκαρσία 9

Μπήκε στο 78' αντί του Μάνταλου και κατάφερε μέσα σε 15 λεπτά να σκοράρει δύο φορές. Ειδικά το πρώτο «τεμάχιο» ήταν εξαιρετικό. Για αυτό και τον βάζουμε στους κορυφαίους μαζί με Πόνσε, Μάνταλο και Κάλενς.

Μπήκαν μετά το 75' οι Λιούμπιτσιτς, Σιντιμπέ, Χατζισαφί και Αραούχο.

Κριτική ΑΕΚ: Πωπω ένας Λιβάι - Στους κορυφαίους οι Κάλενς, Πόνσε και Μάνταλος