ΚΟΥΕΣΤΑ 8: Έκανε ό,τι μπορούσε, έβγαλε όσα περισσότερα μπορούσε χωρίς να φέρει ευθύνη στα γκολ του Παναθηναϊκού, σε μία πολύ γεμάτη εμφάνιση με καθοριστικές επεμβάσεις και στο 1-0, αλλά και μετά το 2-0.

ΜΟΝΤΟΓΙΑ 5: Επέστρεψε στο αρχικό σχήμα και στη θέση του αριστερού μπακ. Αντιμετώπισε προβλήματα με τον Παλάσιος, αφού από την πλευρά του ήρθε και το πρώτο γκολ του Μπακασέτα. Επιθετικά δεν φάνηκε, αφού η αλήθεια είναι πως δεν προωθήθηκε σχεδόν καθόλου.

ΟΝΤΟΥΜΠΑΤΖΟ 6: Καλό παιχνίδι και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Λιγάκι επιπόλαιος σε αρκετές περιπτώσεις, θέλοντας να κάνει το κάτι παραπάνω ή σε πολλές περιπτώσεις να παίξει γρήγορα. Αμυντικά είχε καλές αντιδράσεις

ΡΟΟΥΖ 6: Είχε αρκετή δουλειά στο σημερινό παιχνίδι. Κέρδισε και έχασε μονομαχίες, δίνοντας πολλές μάχες με τον Ιωαννίδη. Δεν ήταν αρνητικός, κάθε άλλο.

ΜΠΡΑΜΠΕΤΣ 6: Ισχύει εν πολλοίς ότι και για τον Ρόουζ σε ένα δύσκολο και απαιτητικό βράδυ για την άμυνα του Άρη.

ΕΜΒΟΝΤΟ 6: Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις μετά από μεγάλο διάστημα. Φανερή η έλλειψη ρυθμού, αλλά όσο είχε δυνάμεις παρά τα όποια λάθη έκανε πίεσε, έδωσε βοήθειες κέρδισε δεύτερες μπάλες και ήταν γενικώς μέσα στο παιχνίδι.

ΤΖΟΥΡΑΣΕΚ 5: Κακό παιχνίδι, δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου την ομάδα του.

ΝΤΑΡΙΝΤΑ 7: Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο με πολύ κίνηση στους χώρους, αθόρυβη και φανερή δουλειά κυρίως επιθετικά με ή χωρίς την μπάλα. Κέρδισε φάουλ, μονομαχίες, οργάνωσε και γενικώς ήταν από τους κορυφαίους του Άρη, ενώ έχασε και μία καλή ευκαιρία να σκοράρει με σουτ στο 72ο λεπτό.

ΣΟΥΛΕΪΜΑΝΟΦ 5: Είχε διάθεση, πήγε σε ατομικές προσπάθειες, οι περισσότερες ήταν ημιτελείς και δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα τον Ντραγκόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν φάνηκε σχεδόν καθόλου.

ΖΑΜΟΡΑ 6: Έβαλε μπελάδες στην άμυνα των Πρασίνων. Είχε δύο τελικές, είχε συμμετοχή στο επιθετικό τρίτο της ομάδας του. Είχε όμως και κενά διαστήματα στο παιχνίδι του, σε ένα όμως καλό σε γενικές γραμμές βράδυ για τον ίδιο.

ΜΟΡΟΝ 5: Δεν φάνηκε ο Ισπανός. Δεν απείλησε, έμεινε μακριά από τις φάσεις και δικαίως αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ:

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Άρης έβαλε στο γήπεδο τους Καρίμ και Μάνου αντί των Μορόν και Τζούρασεκ. Ο Ιρανός δεν φάνηκε είναι η αλήθεια, σε αντίθεση με τον Ισπανό που πήρε όλο το παιχνίδι πάνω του με πολλές προσπάθειες, καλή κυκλοφορία της μπάλας και ωραία δημιουργία. Στο 70ο μπήκαν στο γήπεδο και οι Βέλεθ και Φεράρι με τον Ισπανό να παίζει και πάλι ως χαφ, έχοντας δυναμικές παρεμβάσεις στο παιχνίδι. Τελευταία αλλαγή ήταν στο 85ο λεπτό ο Φετφατζίδης χωρίς όμως να προλάβει να ξεχωρίσει στο μικρό διάστημα που αγωνίστηκε.

Η κριτική του Άρη: Νταρίντα, Μάνου και Κουέστα οι τρεις που ξεχώρισαν...