Ούτε ο Ιωνικός κατάφερε να σταματήσει την Athens Kallithea, με την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη να πραγματοποιεί μία μεγάλη ανατροπή κόντρα στους Νικαιώτες (2-1)  για την 19η αγωνιστική της Super League 2.

Έτσι, η ομάδα της Καλλιθέας παραμένει στην 1η θέση και στο +6 από τα Χανιά που βρίσκονται στην 2η θέση, με τον Ιωνικό να μένει στην 3η θέση και στο -11 σε ισοβαθμία με την Ηλιούπολη.

Όσον αφορά το ματς, ο Σαλίνας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 33ο λεπτό και έκανε το 1-0. Η απάντηση της Καλλιθέας ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ματίγια να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 70' και τον Λουκίνα να ολοκληρώνει την ανατροπή στο 83ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 2-1.

ΣΚΟΡΕΡ: 70′ Ματίγια σουτ, 83′ Λουκίνας σουτ – 33′ Σαλίνας σουτ

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Τσιβελεκίδης, Μεχίας, Μανθάτης, Καινούργιος, Σίλβα, Ματίγια, Μουστακόπουλος (17′ λ.τ Τσιντώνης (46′ Μουτίνιο), Νεκούλ (46′ Κυνηγόπουλος), Λουκίνας (90′ Μαρόττα), Ντεμέτριους (77′ Τόρες).

Ιωνικός (Σπανός): Γκέλιος, Σόουζα, Τασουλής (76′ λ.τ Ιμεραλιλάι), Γιακουμάκης (63′ Ουακάσο (87′ Ροντρίγκες), Γκοράνοφ, Ζάχαβι, Ντάουντα, Γκίνη, Σερπέζης (63′ Οικονομίδης), Σαλαζάρ, Σαλίνας (87′ Δρίτσας).

Νίκη τα Χανιά - Ήττα για την Καλαμάτα από τον Διαγόρα

Την ίδια ώρα, τα Χανιά επικράτησαν άνετα στο ντέρμπι της Κρήτης με τον Γιούχτα με σκορ 4-1 και παρέμειναν στο κυνήγι της πρώτης θέσης. Από την άλλη πλευρά, η Καλαμάτα δεν τα κατάφερε κόντρα στον Διαγόρα, με τους Ροδίτες να επικρατούν με σκορ 1-0 της «Μαύρης Θύελλας».