ΚΟΤΑΡΣΚΙ 5: Δεν φέρει ευθύνη στα γκολ που δέχτηκε, ωστόσο, σήμερα δεν είχε σταθερή παρουσία. Αργές αντιδράσεις και κακές μεταβιβάσεις με τα πόδια στα όρια του λάθους.

ΜΠΑΜΠΑ 6: Με αρκετή όρεξη στο πρώτο ημίχρονο, αν και δεν κατάφερε να δημιουργήσει τα γνωστά ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα. Έπεσε αισθητά η απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, όμως και πάλι ήταν αυτός που προσπαθούσε να φτιάξει απειλές και αποτέλεσμα αυτού ήταν να σκοράρει για δεύτερο σερί παιχνίδι και μάλιστα με το κακό του πόδι το δεξί.

ΚΕΝΤΖΙΟΡΑ 5: Επέστρεψε στο αρχικό σχήμα. Φάνηκε η έλλειψη ρυθμού. Αργές αντιδράσεις και πολλά κενά συννενόησης με τον Κουλιεράκη ως έναν βαθμό.

ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 6: Δυναμικό παιχνίδι, με καλές και κακές στιγμές όμως. Είχε και μία τελική στο πρώτο ημίχρονο. Σταθερός σε γενικές γραμμές.

ΒΙΕΪΡΙΝΙΑ 5: Κάνει καλό σε γενικές γραμμές πρώτο ημίχρονο. Με κομβικές παρεμβάσεις στις καλές στιγμές του Άρη, όπως για παράδειγμα στο σουτ του Μορόν. Κακό δεύτερο μέρος. Στο πρώτο γκολ του Άρη έδωσε μέτρα στον Σαβέριο να κάνει τη σέντρα, ενώ από τη δική του πλευρά προήλθε και το δεύτερο γκολ.

ΟΖΤΝΟΕΦ 6: Προσπάθησε, αλλά δεν του βγήκε το παιχνίδι. Αυτό έφερε και εκνευρισμό στο παιχνίδι του που τον οδήγησε σε πολλά αβίαστα λάθη.

ΜΕΪΤΕ 5: Σε κακό βράδυ ο Ιβοριανός, δεν του βγήκε τίποτα. Αργές αντιδράσεις, κακές τοποθετήσεις γενικώς δεν λειτούργησε καλά.

ΤΑΪΣΟΝ 5: Επέστρεψε στο αρχικό σχήμα, όμως ενδεχομένως αυτή ήταν και η χειρότερή του φετινή παρουσία. Του έλειψαν όλα εκείνα τα στοιχεία που τον έκαναν να ξεχωρίσει σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια του Δικεφάλου. Μετά τη μείωση του σκορ προσπάθησε να ανεβάσει στροφές και να μπει περισσότερο στο παιχνίδι

ΜΟΥΡΓΚ 5: Αρνητικός και ακύνδινος. Έτρεξε αρκετά, αλλά δεν του βγήκε τίποτα. Δικαίως αντικαταστάθηκε.

ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ 5: Ισχύει ότι και για τον Τάισον. Εκτός ρυθμού αγώνα.

ΜΠΡΑΝΤΟΝ 5: Δεν του βγήκε το παιχνίδι. Έδωσε πολλές μάχες, βγήκε πολλές φορές εκτός του πεδίου δράσης του, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει πέρα από δύο χιλιαρά σουτ.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

Στο 56' μπήκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας που ήταν ο μοναδικός που ξεχώρισε και μάλιστα προσπάθησε να αλλάξει τη ροή του αγώνα, κάνοντας τα πάντα για την ομάδα του. Από δική του κάθετη ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ, από την ασίστ του Σβαμπ. Είχε δύο τελικές, γενικώς γεμάτη συμμετοχή. Σβαμπ, Σάστρε και Ζίβκοβιτς πέρασαν στο γήπεδο στο 68' σε μία τριπλή αλλαγή κάτι που σπάνια συνηθίζει να κάνει ο Λουτσέσκου. Γενικώς ο ΠΑΟΚ πήρε πράγματα από τις αλλαγές του με τον Σβαμπ στο 90' να αγγίζει το 2-2, ενώ λίγο νωρίτερα ευκαιρία είχε και ο Σάστρε. Τελευταία αλλαγή ήταν ο νεαρός Τζίμας (πέρασε στο 81') χωρίς να καταφέρει να μπει στο κλίμα του αγώνα στα λεπτά που αγωνίστηκε.

Η κριτική του ΠΑΟΚ: Οι αλλαγές του Λουτσέσκου πήγαν να αλλάξουν το παιχνίδι - Ξεχώρισε ο Κωνσταντέλιας