Δύσκολα θα κατακτήσει το πρωτάθλημα αφού είναι στο -7 από την Αλ-Χιλάλ, αλλά κούπα μπορεί να πάρει η Αλ-Νασρ του Κριστιάνο. Ο μυθικός Πορτογάλος βρήκε δίχτυα για ακόμα μια φορά φέτος και έφτασε τα 50 γκολ μέσα στο 2023 δείχνοντας ξανά ότι και… 200 ετών να φτάσει, την μπάλα θα τη στέλνει μέσα.

Η ομάδα του προηγήθηκε με τον Σέκο Φοφανά στο 17’ και παρότι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα (24’) με τον Κάρλος, καθάρισαν το ματς πριν έρθει το ημίχρονο. Στο 28’ ο Σαντιό Μανέ έκανε 1-2 και στις καθυστερήσεις ο Γκαρέεμπ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Στην επανάληψη και το 74’ ο Ρονάλντο έγραψε το 1-4 για να μειώσει στο 90’ ο Σουλτάν σε 2-4. Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε στο 97’ ο Μαράν.

50 γκολ μέσα στο 2023, να τ’ αφήσω; Σκόραρε ξανά και έστειλε την Αλ-Νασρ στα ημιτελικά ο Κριστιάνο (vid)