Συνέχεια στην εκπληκτική σεζόν του στην Saudi Pro League έδωσε ο CR7, ο οποίος οδήγησε την Αλ-Νασρ σε άνετη εντός έδρας νίκη. Ο Πορτογάλος, Νο1 σκόρερ στην ιστορία του αθλήματος, έκανε αυτό που κάνει καλύτερα από τον καθένα καθώς βρήκε ξανά δίχτυα και σέρβιρε για να φτάσει τα 16 γκολ και τις 8 ασίστ και να είναι φυσικά πρώτος και στις δύο κατηγορίες. Με τη νίκη αυτή, η Αλ-Νασρ αυτό που κατάφερε να κάνει ήταν να πλησιάσει στο -7 την πρωτοπόρο, Αλ-Χιλάλ, που έχει ξεφύγει στη βαθμολογία.

Ο Κριστάνο άνοιξε το σκορ στο 33’ με σούπερ προβολή με τις τάπες έπειτα από προσπάθεια του Σαντιό Μανέ και στο 45+3’ ο ίδιος καθάρισε το ματς καθώς κράτησε εκπληκτικά την μπάλα και έβγαλε συστημένη σέντρα στον Οτάβιο που εκτέλεσε για το 2-0. Στο 67’ πήρε το «όπλο» του ο Ταλίσκα με πλασέ από κοντά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ για την Αλ-Ριγιάντ μείωσε δύο λεπτά αργότερα ο πρώην επιθετικός του Άρη, Αντρέ Γκρέι (3-1). Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Ταλίσκα.

Αλ Νασρ - Αλ Ριγιάντ 4-1