Δώρο στον εαυτό του το πρώτο γκολ με τη νέα του ομάδα έκανε ο CR7, ο οποίος είχε τεράστια χαμένη ευκαιρία, δοκάρι και περίμενε μέχρι το 90’ για να ανοίξει λογαριασμό. Ετσι, η Αλ Ναρσ απέφυγε την ήττα από την Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη (2-2), όμως η πρώτη θέση στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας τίθεται σε κίνδυνο.

Στο 12’ άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι με το τρομερό σουτ του Κρίστιαν Τέγιο από το ημικύκλιο και στη συνέχεια ο Ρονάλντο τα έδωσε όλα για να ισοφαρίσει η ομάδα του. Πρώτα βρήκε δίχτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, στη συνέχεια σούταρε ψηλά σχεδόν σε κενή εστία μετά το σουτ στο δοκάρι από τον Ταλίσκα και στιγμές αργότερα τράνταξε ο ίδιος το δοκάρι. Στο 42’ ο Ταλίσκα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη και το 59’ η Αλ Φατέχ πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με του Μπεντεμπκά έπειτα από βαθιά μπαλιά και το 2-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε αφού η Αλ Νασρ πέρα από μια ευκαιρία του Ταλίσκα, δεν είχε να επιδείξει κάτι επιθετικά. Στο 90’ όμως κέρδισε πέναλτι και ο Ρονάλντο από τη βούλα έγραψε το τελικό 2-2 πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα. Κόκκινη είδε στις καθυστερήσεις ο Ταλίσκα.

Αλ Φατέχ - Αλ Νασρ 2-2