0 2
Bayern Munich
BAYERN MUNICH

Ποιός χρειάζεται τον Λεβαντόφσκι; Η Μπάγερν Μονάχου σίγουρα όχι! Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο του Μεάτσα και άρχισε με το δεξί τη φετινή της πορεία στο Champions League.

Η πρωταθλήτρια Γερμανίας πάτησε την Ίντερ εντός έδρας έχανε τη μία φάση μετά την άλλη, αλλά ο Σανέ ήταν εκεί που έπρεπε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μονάχου με το... φτωχό 2-0 στο Μιλάνο.

Στο 25ο λεπτό Κίμιχ και Σανέ συνδιάστηκαν με τον Λιρόι να σκοράρει για το 1-0 με ωραίο πλασέ, αφού πέρασε τον Χαντάνοβιτς εύκολα για να γράψει το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Μπάγερν ξεκίνησε από εκεί που σταμάτησε δεν άφησε καθόλου χώρο στην Ίντερ και το αναπόφευκτο συνέβη.

Ο Κομάν με τον Σανέ «έκρυψαν» τη μπάλα σε μία φάση βγαλμένη από τα όνειρα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος γύρισε τη μπάλα και ο Μπρόζοβιτς στο 66' έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-2. Η Ίντερ είχε μία πολύ μεγάλη με τον Κορέα να κάνει το παιχνίδι... ροντέο όμως ο νεαρός έστειλε τη μπάλα άουτ σε τετ α τετ με τον Νόιερ και τη Μπάγερν να δείχνει και φέτος ασταμάτητη και χωρίς τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Μπαρτσελόνα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Βικτόρια Πλζεν. Η ομάδα του Τσάβι έστησε... πάρτι κόντρα στην ομάδα της Τσεχίας και με πρωταγωνιστή ποιόν άλλο; Τον Λέβα καθάρισε τη νίκη από το πρώτο μέρος.

Οι νέοι Κουντέ - Κεσί συνδιάστηκαν στο 13ο λεπτό με τον Ιβοριανό μέσο να κάνει το 1-0 με κεφαλιά, με τον Λέβα να πετυχαίνει σε δέκα λεπτά (34' -45') δύο τέρματα έπειτα από ασίστ των Ρομπέρτ - Ντεμπελέ για το 3-1 του ημιχρόνου, καθώς είχε μειώσει νωρίτερα η Πλεν με τον Σικόρα.

Στην επανάληψη ο Πολωνός στράικερ δε μπορούσε να μη δώσει στο Καμπ Νου αυτό που ζητούσε και έπειτα από ασίστ του Φεράν Τόρες, ο Λέβα πέτυχε το πρώτο του χατ τρικ με τα μπλαουγκράνα χρώματα στο Champions League, δείχνοντας πως είναι ακόμα εδώ. Μάλιστα ο Ισπανός που έφτιαξε το 4-1 στο 67ο λεπτό έβαλε τέσσερα λεπτά μετά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ για το τελικό 5-1 στη Βαρκελώνη.

Ίντερ - Μπάγερν Μονάχου 0-2