Αναλυτικά η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού:

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Αγωνίστηκε λίγο (4:33), αλλά έδωσε πολλή ενέργεια στο κομμάτι της άμυνας, έχοντας 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και την τάπα της βραδιάς στον Ριβέρο. Την δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω. Βαθμός: 8

Λούκα Βιλντόζα: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικός με 3 τρίποντα και έδειξε να ξεμπουκώνει. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 πόντους, έχοντας ακόμα 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και αυτός ο Βιλντόζα μπορεί να βοηθήσει τον Παναθηναϊκό στη σειρά. Βαθμός: 7

Όλεγκ Μπαλτσερόφκσι: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Κώστας Σλούκας: Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με double-double, έχοντας 12 πόντους και 13 ασίστ, αλλά το δικό του μοναδικό λάθος έμελλε να είναι το καταδικαστικό για τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι. Είχε ακόμα 2 ριμπάουντ, αλλά στο τέλος η γεύση ήταν πικρή. Βαθμός: 8

Ιωάννης Παπαπέτρου: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Τζέριαν Γκραντ: Δεν φάνηκε να του λείπει καθόλου ρυθμός και είχε στο παιχνίδι 11 πόντους και 2 ασίστ, παίζοντας εξαιρετική άμυνα στον Μπόλντγουιν όσο ήταν μαζί στο παρκέ. Βαθμός: 8

Κέντρικ Ναν: Έλειψε πολύ από τον Παναθηναϊκό ιδιαίτερα στο σημείο που η Μακάμπι έκανε το comeback, αφού ο Παναθηναϊκός δεν είχε εύκολους πόντους. Χρεώθηκε πολύ νωρίς με 3 φάουλ (δεύτερη περίοδο) και μπήκε πάλι στο ματς στο 3ο δεκάλεπτο όταν χρεώθηκε με 4ο φάουλ. Είχε 8 πόντους με 4/4 δίποντα και 3 ριμπάουντ και η απουσία του φάνηκε και στο τέλος στοίχισε. Βαθμός: 7

Ματίας Λεσόρ: Ήταν ασταμάτητος και στις δύο ρακέτες, μετρώντας 22 πόντους με 9/11 δίποντα, είχε όμως πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Νίμπο και ήταν πολύ άστοχος από την γραμμή των βολών (4/11). Βαθμός: 8

Κώστας Αντετοκούνμπο: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Μάριους Γκριγκόνις: Ξεκίνησε το παιχνίδι ζεστός και στο πρώτο ημίχρονο είχε 9 πόντους με 3 τρίποντα. Στην επανάληψη όμως έχασε τον ρυθμό του και είχε 0/4 σουτ από την περιφέρεια (3/8 συνολικά), ολοκληρώνοντας το ματς με 11 πόντους. Βαθμός: 6

Χουάντσο Ερνάνγκομεθ: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικός στο κομμάτι της άμυνας, κατεβάζοντας 8 ριμπάουντ και πετυχαίνοντας ένα καλάθι. Στην επανάληψη όμως ήταν άστοχος, έχοντας 0/4 τρίποντα και μάλιστα σε κομβικά σημεία, με σουτ που έπρεπε να μπουν. Βαθμός: 6

Ντίνος Μήτογλου: Ξεκίνησε με τρίποντο το ματς, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφερε να φανεί επιδραστικός, έχοντας συνολικά 9 πόντους και μόλις 1 ριμπάουντ, με προβλήματα στην άμυνα. Βαθμός: 6

Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού: Ωραίος αλλά μοιραίος ο Σλούκας, του έλειψαν Ναν και συγκέντρωση