Αναλυτικά η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού:

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Λούκα Βιλντόζα: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Όλεγκ Μπαλτσερόφκσι: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Κώστας Σλούκας: ΗΓΕΤΗΣ και πάλι! Έκανε τα πάντα στο παρκέ τόσο σε επίθεση, όσο και σε άμυνα. Τελείωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους, με 3/6 τρίποντα, έχοντας ακόμα 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Στα δύσκολα πήρε την μπάλα στα χέρια του και στο τέλος άφησε χώρο στον Ναν για πάρει το ματς. Βαθμός: 10

Ιωάννης Παπαπέτρου: Αγωνίστηκε για 7:10 λεπτά χωρίς να πετύχει κάποιον πόντο. Στην άμυνα είχε πρόβλημα με τον Αμπάς που ήταν σε εκείνο το σημείο στο παρκέ. Βαθμός: 5

Τζέριαν Γκραντ: Μπήκε στο ματς φορτσάτος, πετυχαίνοντας 13 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, μετρώντας 3/4 τρίποντα. Δεν πέτυχε πόντο στην επανάληψη, όμως έδωσε βοήθειες με 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα. Βαθμός: 8

Κέντρικ Ναν: Ο... Nunn of the match! Ο Αμερικανός άσος δεν εκβίασε καμία επίθεση, τελείωσε την αναμέτρηση με 16 πόντους, με 5/8 δίποντα, 2/6 τρίποντα και είχε το καλάθι που έδωσε τη μεγάλη νίκη στον Παναθηναϊκό. Πήρε την μπαγκέτα από τον Σλούκα και έκρινε το παιχνίδι. Είχε ακόμα 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Βαθμός: 10

Ματίας Λεσόρ: Έδωσε τις μάχες του και στις δύο ρακέτες και έφτασε μία ανάσα από το double-double, έχοντας 10 πόντους και 9 ριμπάουντ. Θα μπορούσε να δώσει περισσότερες λύσεις στην επίθεση, έχοντας 5/13 δίποντα, αλλά έκανε κατάθεση ψυχής. Βαθμός: 9

Κώστας Αντετοκούνμπο: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Μάριους Γκριγκόνις: Χρεώθηκε πολύ νωρίς στο παιχνίδι με 3 φάουλ, τα 2 μάλιστα ανύπαρκτα, σε μόλις 5:17 λεπτά παιχνιδιού έχοντας πετύχει ήδη 4 πόντους. Ε και; Μπήκε στην επανάληψη σαν να μην έχει συμβεί τίποτα, πέτυχε ένα τρίποντο και είχε το καλάθι και φάουλ που κράτησε όρθιο τον Παναθηναϊκό, τελειώνοντας με 12 πόντους και 1 επιθετικό ριμπάουντ σαν 100! Βαθμός: 10

Χουάντσο Ερνάνγκομεθ: Πάτησε παρκέ για 9:16 και είχε ένα τρίποντο και ένα ριμπάουντ, χωρίς να καταφέρει να δώσει κάποια άλλη βοήθεια. Έχασε και 2 αμαρκάριστα τρίποντα σε κομβικά σημεία της αναμέτρησης. Βαθμός: 5

Ντίνος Μήτογλου: Έδωσε πολλές μάχες κυρίως με τον Σενγκέλια, αλλά και με τον Μίκι, κάτι που τον έφθειρε σωματικά στην επίθεση. Τελείωσε το παιχνίδι με 7 πόντους και 6 ριμπάουντ όμως. Βαθμός: 8

Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού: Σλού-cash, Big Nunn και Γκριγκόναρος άφησαν τη Βίρτους με τα εισιτήρια στο... χέρι!