Οι Μπουλς φρόντισαν να δείξουν τις διαθέσεις τους στην έδρα των Ράπτορς, αφού έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 27-38, με τους γηπεδούχους να μειώνουν την διαφορά στους πέντε πόντους στη δεύτερη περίοδο (58-63).

Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ράπτορς να μένουν κοντά στο σκορ, επιχειρώντας την μεγάλη αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο, όμως στο φινάλε ξέμειναν από δυνάμεις και λύσεις από τον πάγκο.

Έτσι, οι Σικάγο Μπουλς έφυγαν με μια μεγάλη νίκη από τον Καναδά, έχοντας σε τρομερή κατάσταση τον Νίκολα Βούτσεβιτς, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 24 πόντους, 13 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Πολύ καλό ματς για τους «Ταύρους» έκανε και ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν που είχε 24 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ για τους Τορόντο Ράπτορς ξεχώρισε ο Σκότι Μπαρνς με 31 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.