Η Ελληνίδα αμαζόνα μαζί με τον 12χρονο Levis de Muze πήρε μέρος το Σάββατο, 1 Ιουλίου στο αγώνισμα Grand Prix ύψους 1.60μ., όπου με φανταστικές άπταιστες διαδρομές και χρόνο 40,17 στο μπαράζ κατέκτησε την 3η θέση.

Στο αγώνισμα Grand Prix πήραν μέρος συνολικά 38 ιππείς και αμαζόνες και μόλις οι 5 μπήκαν στο μπαράζ. Μεγάλος νικητής ήταν ο Γάλλος Julien Epaillard με τον Donatello D’auge με 0 βαθμούς και χρόνο 36,54 και ακολούθησε ο Μονεγάσκος Harrie Smolders επίσης με άπταιστη διαδρομή και χρόνο 37.81.

Η Ιόλη βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο Νο 107 της παγκόσμιας κατάταξης των αθλητών Longines Ranking και αυτή ήταν η κορυφαία εμφάνιση στην καριέρα της έως τώρα. Μάλιστα, ως τρίτη νικήτρια έλαβε το ποσό των 225 χιλιάδων ευρώ.