Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Δούκα στην Χαλκίδα με 22-27 και τσέκαρε το εισιτήριο για τον τελικό του κυπέλλου, περιμένοντας τον αντίπαλό του που θα προκύψει από το ζευγάρι Δράμα-Πανελλήνιος.

O ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και βρίσκοντας σκορ από την περιφέρεια προηγήθηκε με 2-6 και 3-8 με τον Ελευθεριάδη να κάνει καλή εκκίνηση και να δίνει γκολ στην ομάδα του. Ο Δούκας αντέδρασε και με τους Ζιβούλοβιτς-Παναγιώτου άρχισε να μειώνει την διαφορά (6-9 στο 17'), με τον Δικέφαλο να διατηρεί την τιμή της με τον Κουκμίση (8-11) αλλά τους τυπικά γηπεδούχους να κάνουν σερί 3-0 στο φινάλε και να ισοφαρίζουν σε 11-11, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Δούκας κατάφερε με τον Παγιάτη να περάσει μπροστά για πρώτη φορά στο ματς με 13-12, αλλά ο Δικέφαλος αντέδρασε και με των Παπάζογλου και Καλόμοιρου πήρε ξανά προβάδισμα με 15-18 στο 44'. Μέσα σε τρία λεπτά η Αθηναϊκή ομάδα ισοφάρισε εκ νέου με τον Γιάντσα (18-18), αλλά οι ασπρόμαυροι έτρεξαν ένα σημαντικό σερί που τους έφερε στο +4 με 19-23 πέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Από εκεί και έπειτα, το σύνολο του Σεϊρεκίδη διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά του και με καλές άμυνες αλλά και σημαντικά γκολ νίκησε με 22-27 και πήρε την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου.

Δούκας - ΠΑΟΚ 22-27