Ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυναμικά και χάρη στις σωστές του αποφάσεις σε άμυνα και επίθεση, πήρε τον έλεγχο στο σκορ του αγώνα, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 9-14.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι επιχείρησαν την δική τους αντεπίθεση, πλησιάζοντας σε απόσταση αναπνοής τους «ασπρόμαυρους» με 16-17.

Σ' εκείνο το σημείο ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό, άφησε πίσω του το «νεκρό» διάστημα του πρώτου δεκαλέπτου στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας και πάλι τα... ηνία του αγώνα και εν τέλει επικρατώντας με 23-29.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ MANDYNAMIC- ΠΑΟΚ 23-29

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-8, 4-9, 5-10, 9-12, 9-14 (ημχ), 13-15, 16-17, 18-20, 20-24, 22-27, 23-29

ΑΕΡΩΠΟΣ (Τζουβάρας): Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Ρόμπης 1, Μαρίνος, Κράλλης 4, Παπαγιάννης 4, Γάτσης, Μπούτκαρης 2, Βερεμτσουκ, Σεντσένκο 1, Μισαηλίδης 10, Παπαδόπουλος, Κουκουτσίδης, Πέραζιτς, Τοτίδης, Τζούλης

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 7, Τσαμουρίδης 1, Παπαγεωργίου, Νικολαϊδης 4, Παπάζογλου Θ. 3, Κουκμίσης Κ. 2, Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης 2, Μαρίνος, Κουκμίσης Ν., Μπάτζιος 1, Καλόμοιρος 2, Δάιος, Ρανσάνς 2, Τζωρτζίνης 5.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Μπέτμαν, Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 3/4-1/2

Αερωπός Έδεσσας - ΠΑΟΚ 23-29