Στο δεύτερο οκτάλεπτο η γηπεδούχος ομάδα ξέφυγε με τρία τέρματα διαφορά (10-7) αλλά η φιλοξενούμενη πήγε στην ανάπαυλα με τη μικρότερη διαφορά 10-9. Στο δεύτερο μέρος ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair συνέχισε από εκεί που είχε σταματήσει, και με ένα συνολικό σερί 7-0, προηγήθηκε πλέον 14-10 για να φτάσει στη νίκη.

Ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON με αντίπαλο τον Πανιώνιο, θα διεκδικήσουν την 5η θέση.

Στη δεύτερη περίοδο δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητής του γηπεδούχου, Δημήτρης Μπιτσάκος και στην 4η περίοδο (στο 1:08), ο προπονητής του ΑΝΟ Γλυφάδας i repair, Θοδωρής Ανδρεάκος (είχε παρατηρηθεί με κίτρινη νωρίτερα), και οι δύο για έντονη διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών.

ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON - ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR 11-14

Τα οκτάλεπτα: 4-5, 6-4, 0-4, 1-1

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ. BETSSON (Γιάννης Μπενόπουλος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάτσεβιτς 1, Πιοβάν, Λυκοθανάση, Πάτερου, Ασημάκη 2, Λογοθέτη, Μιχαϊλοβιτς 4, Μαρ. Μπιτσάκου 1, Ευδοκία Τσιμάρα 2, Χέλμη, Καραγιάννη, Αφρ. Μπιτσάκου, Θεοφανοπούλου.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Παναγ. Νίνου, Μουστακαρία 1, Γουλβς 1, Γρηγοροπούλου, Ειρήνη Νίνου 5, Αντωνιάδη 1, Κανελλοπούλου, Κούλχαας 1, Φουντωτού, Κατσώνη, Κοντογιάννη 5, Ηλιακοπούλου, Κακαϊδη, Μαδένογλου.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης