Δυστυχώς το ταξίδι τελείωσε. Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας της Γερμανίας Σαρμπρούκεν έστειλε σπίτι τις Μπάγερν, Άιντραχτ και Γκλάντμπαχ, όμως έμεινε ένα ματς από το να γράψει ιστορία και να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου.

Η ομάδα που έβαλε τέλος στο υπέροχο ταξίδι ήταν η Καϊζερσλάουτερν, που μετά από 21 χρόνια επιστρέφει στον τελικό και θα ταξιδέψει στο Βερολίνο για να αντιμετωπίσει είτε την Λεβερκούζεν ή την ομάδα του Χρήστου Τζόλη, Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Η Σαρμπρούκεν μπήκε δυνατά κόντρα στην τοπική αντίπαλο Καϊζερσλάουτερν, όμως ο Μπρούκερ δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 42ο λεπτό με πολύ ωραία κεφαλία. Έτσι αφού άντεξε στην πίεση η φιλοξενούμενη μέσα σε 20 λεπτά στην επανάληψη, οι Ρίτερ (53') κκαι Τουρέ (75'), έγραψαν το τελικο 2-0 για να στείλουν την ομάδα τους σε τελικό μετά από 21 χρόνια.