ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
2 0
Νίκη Βόλου
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Το εκρηκτικό ξεκίνημα του Πανσερραϊκού στο παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου αρκούσε για να πάρει η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη ένα πολύτιμο τρίποντο και να ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς από ΑΕΛ και Αναγέννηση Καρδίτσας στο +9.

Με γκολ του Στίνα στο 6' και του Καρασαλίδη στο 10' ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη με τους φιλοξενούμενους να έχουν παράπονα από τη διαιτησία του Καραντώνη/.

Αυτό ήταν το 10ο διαδοχικό τρίποντο για τις Σέρρες, υποχρεώνοντας παράλληλα την ομάδα της Μαγνησίας στην πρώτη της ήττα με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο έπειτα από 7 αγώνες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο ματς και στο 7' από σέντρα του Ζέρη ο Στίνα με κεφαλιά έκανε το 1-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε το 2-0. Από εκτέλεση κόρνερ του Μούργου ο Καρασαλίδης με νέα κεφαλιά βρήκε δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 51' η Νίκη Βόλου διαμαρτυρήθηκε έντονα για την απόφαση του Καραντώνη να δείξει δεύτερη κίτρινη για «θέατρο» στον Παναγιωτίδη.

Οι γηπεδούχοι έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα υπέρ τους ήλεγξαν το παιχνίδι και διατήρησαν εύκολο το υπέρ τους σκορ, φτάνοντας τους 34 βαθμούς.

Oι συνθέσεις:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παύλος Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Ζέρης (58' Δεληγιαννίδης), Πεταυράκης, Στάικος, Θυμιάνης, Μούργος, (58' Κανίς) Στίνα (90' Σοφιανός), Κατσαντώνης (Παπάζογλου), Μπαΐροβιτς (74' Σαΐντ).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης (78' Κριμιτζάς), Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Κυριακίδης (46' λ.τρ. Τσουκαλάς), Κρητικός (63' Δημητρίου), Ολαϊζόλα (55' Ροχάνο), Σιαφά (63' Τζιώρας).

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Πανσερραϊκός-Νίκη Βόλου 2-0