Μοιραίος για τους "Αετούς" ο πρώην τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, ο οποίος δέχτηκε ένα απίθανο γκολ στον αγώνα με τη Μπελενένσες.

Η Μπενφίκα δυσκολεύτηκε να διασπάσει την άμυνα της αντιπάλου της, εν τέλει ο Ζόνας άνοιξε το σκορ στο 55' και στο 65' έγινε το 2-0 όταν μετά από δυνατό σουτ του Σάμαρη, η μπάλα κόντραρε στον Νούνο Κοέλιο που χρεώθηκε το αυτογκόλ.

Μόλις τρία λεπτά αργότερα όμως η Μπελενένσες κέρδισε φάουλ, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντιόγκο Βιάνα που πήγε για σέντρα, ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος άφησε τη μπάλα να περάσει θεωρώντας ότι θα βγει άουτ, αλλά αυτή καρφώθηκε στο βάθος της εστίας του!

Από τεράστιο λάθος όμως προήλθε και το γκολ της ισοφάρισης δύο λεπτά αργότερα. Μοιραίος αυτή τη φορά ο Ρούμπεν Ντίας που έκανε... δώρο τη μπάλα στον Κίκας κι εκείνος δεν αστόχησε απέναντι στον Βλαχοδήμο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

Ισόβαθμη πλέον με την Πόρτο στην κορυφή της βαθμολογίας η Μπενφίκα, ενώ η Μπελενένσες έμεινε 7η.

Μυθική γκέλα ο Βλαχοδήμος, σοκ για τη Μπενφίκα! (vids)