Αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 16ο λεπτό, εξαιτίας μιας κόκκινης κάρτας στον Γκοναλόνς, η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Γρανάδα, κατάφερε και άντεξε στην πίεση της Λεβάντε, πήρε την ισοπαλία και παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη η ομάδα από την Βαλένθια έμεινε στην 17η.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Γρανάδα και κατάφερε να προηγηθεί στο 8ο λεπτό με τον Ντάρβιν Ματσίς να φεύγει μόνος του στην αντεπίθεση και να σκοράρει από ασίστ του Μαξίμ Γκοναλόνς. Στο 16΄ ωστόσο ο Γάλλος άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο καθώς πήγε απρόσεκτα να κλέψει τη μπάλα και σήκωσε το πόδι του περισσότερο από οτι έπρεπε και βρήκε με τις τάπες τον αντίπαλο, με τον διαιτητή να του βγάζει απευθείας κόκκινη κάρτα.

Από εκεί και έπειτα η Λεβάντε πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 34΄ με τον Ρούμπεν Βέζο, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ενίς Μπάρντι. Ωστόσο, όσο και αν είχαν την υπεροχή στη συνέχεια και έφτασαν να έχουν κατοχή της μπάλας 72% δεν κατάφεραν να σκοράρουν άλλο τέρμα και το παιχνίδι έληξε 1-1.

Γρανάδα - Λεβάντε 1-1