ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ
4 2
ΠΑΟΚ Β'
ΠΑΟΚ Β'

Το παιχνίδι ξεκίνησε έχοντας πολύ καλό ρυθμό, με τους γηπεδούχους να επιβάλλουν από την αρχή τους δικούς τους κανόνες στην αναμέτρηση.

Αρχικά, ο Λαγωνίδης με κεφαλιά στο 17' άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, για να έρθει ένα λεπτό μετά ο Γιουκούδης με δυνατό σουτ να κάνει το 2-0, με τον ίδιο να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 40', διαμορφώνοντας το 3-0 στο πρώτο 45λεπτο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ Β΄ έβγαλε αντίδραση, καταφέρνοντας να μειώσει σε 3-2, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Δαρέλας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 48' και ο Παντεκίδης με σουτ στο 54'.

Ο Καμπανιακός, βλέποντας την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων να πλησιάζει, ανέβασε την διαφορά στα δύο τέρματα, με τον Τότσκα να κάνει το 4-2 στο 63' με δυνατό σουτ.

Στη συνέχεια, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, αφού οι δύο προπονητές προέβησαν σε αρκετές αλλαγές, με το 4-2 να μένει μέχρι τέλους.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις δύο ομάδες είναι για την 5η αγωνιστική των play out της Super League 2, με τον Καμπανιακό να φιλοξενεί τον Ηρακλή (14/4/24, 16:00), ενώ ο ΠΑΟΚ Β' υποδέχεται την Αναγέννηση Καρδίτσας την ίδια ημέρα και ώρα.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Κασαπίδης, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56′ Μανιός), Μπούσης, Καθάριος Ν. (82′ Tαΐρης), Έππας, Φροσύνης (82′ Μυστακίδης), Πολύζος (46′ Σαρβανίδης), Παπαστεριανός, Τότσκα (67′ Παπακωνσταντίνου).

ΠΑΟΚ Β' (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67′ Μανωλιούδης), Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46′ Τσίκος), Σπυράκος (67′ Πανίδης), Κουαλιάτα (46′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72′ Σαποβάλοφ).

Καμπανιακός - ΠΑΟΚ Β': 4-2