Η Σερβία ήταν γεμάτη Super League αφού φανέλα βασικού πήραν οι Φίλιπ Μλαντένοβιτς (Παναθηναϊκός), Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς (ΑΕΚ) και Αντρίγια Ζίβκοβιτς (ΠΑΟΚ), όμως το βράδυ δεν ήταν καλό. Και αυτό γιατί η Ρωσία μετέτρεψε το ματς σε παράσταση για έναν ρόλο, ειδικά από τη στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 21’ εξαιτίας της αποβολής του Γκάγιτς.

Σε εκείνο το σημείο ο Μίραντσουκ με πέναλτι έκανε το 1-0 για την γηπεδούχο ομάδα, αφού το φιλικό έγινε στην Μόσχα, και στο 32’ ο Οσιπένκο έγραψε το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην ανάπαυλα έγιναν αλλαγή ο Γκατσίνοβιτς και ο Ζίβκοβιτς, ενώ ο Μλαντένοβιτς βγήκε στο 57’. Στο 55’ ο Μίραντσουκ, με το δεύτερο γκολ του, είχε ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Σεργκέεβ.

Η Ρωσία έριξε φιλική 4άρα στην Σερβία των βασικών Μλαντένοβιτς, Γκατσίνοβιτς, Ζίβκοβιτς