Η Γαλατασαράι ήταν αναμφίβολα το φαβορί για την πρόκριση, την οποία «κρατούσε» στα χέρια της μέχρι το 74ο λεπτό, με συνολικό σκορ 4-3.

Οι σκληροτράχηλοι Τσέχοι, όμως, είχαν διαφορετική γνώμη για την έκβαση της αναμέτρησης. Ένα εξάλεπτο ήταν αρκετό για να φέρουν τα «πάνω κάτω» και να πραγματοποιήσουν μία από τις μεγάλες ευρωπαϊκές «εκπλήξεις» έως τώρα στη φετινή σεζόν.

Πρώτα ο Τόυτσι θα φέρει στα ίσια το συνολικό σκορ, ενώ ο Χάρασλιν στο 80΄ με τη σειρά του θα δώσει προβάδισμα πρόκρισης με συνολικό σκορ 5-4 στην Σπάρτα και θα βάλει «φωτιά» στις εξέδρες.

Η ομάδα της τσέχικης πρωτεύουσας με ένα ακόμη γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα θα πάρει τη νίκη με 4-1 και την πολυπόθητη πρόκριση με συνολικό σκορ 6-4. Τι νύχτα στην Πράγα!

Παράνοια στην Πράγα με την πρόκριση της Σπάρτα! (vid)