Σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις ο Παναθηναϊκός Β΄ παρότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από το Αιγάλεω με σκορ 2-1. Φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι για το πέναλτι, με το οποίο ισοφάρισε το Αιγάλεω.

Στα πρώτα λεπτά το ματς ήταν ισορροπημένο, με το Αιγάλεω να έχει την πρώτη καλή στιγμή στο 10ο λεπτό, με τον Παυλάκη να κάνει το σουτ από τα πλάγια και τον Μαργκόνο να διώχνει την μπάλα. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας μεν, αλλά δεν δημιουργούσαν επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του τριφυλλιού.

Στο 44ο λεπτό του αγώνα μάλιστα η δεύτερη ομάδα του τριφυλλιού άνοιξε το σκορ με τον Φουρτάδο. Συγκεκριμένα, ο Μαρτίνης έκανε υπέροχη μακρινή μπαλιά στον Φουρτάδο, που κατέβασε την μπάλα και με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, το Αιγάλεω έφερε το ματς στα ίσα με τον Βάρκα από τα 11 βήματα, μετά πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής της αναμέτρησης και για το οποίο διαμαρτύρονται έντονα οι φιλοξενούμενοι. Στο 60ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι, ωστόσο η εκτέλεση του Βάρκα σταμάτησε στο δοκάρι του Μαργκόνο.

Στο 84ο λεπτό του αγώνα ο Παναθηναϊκός Β΄ έφτασε κοντά στο να πάρει εκ νέου προβάδισμα, ωστόσο το σουτ του Μαντσίνι πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κατσιμήτρου.

Σε μία αντεπίθεση οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στο 87ο λεπτό του αγώνα με τον Μίσκου και πήραν τους τρεις βαθμούς.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Α. Χαραλαμπίδης) : Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης (46΄ Γιουλής), Καρρίκι, Μπλακσον, Γαρουφαλιάς (46΄ Ικεότσα), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (81΄ Μισκού), Ραμίρεζ (30΄Μπαστακός), Νταβιώτης, Σταμένκοβιτς (68΄ Ζαροκώστας)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Σ.Αντωνίου ) : Mαργκόνο, Φικάι, Αθανασακόπουλος (76΄Μαντσίνι), Μαρτίνης, Φουρτάδο , Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης (63΄ Κυριόπουλος), Λάμψιας (76΄ Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς (67΄ Φρόκου), Μπιλάλ(76΄Νταμπίζας).