ΚΟΤΑΡΣΚΙ 9: Από τους κορυφαίους του ΠΑΟΚ. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κάνει τρομερές επεμβάσεις και ήταν από τους λόγους που η ομάδα του κράτησε το μηδέν. Στο γκολ της ισοφάρισης δεν φέρει ευθύνη και γενικώς ο Κροάτης ενέπνεε εμπιστοσύνη κάτω από τα καρέ.

ΡΑΦΑ ΣΟΑΡΕΣ 7: Στο πρώτο ημίχρονο είχε πολύ δουλειά, αφού ήταν ξεκάθαρη η πρόθεση των Γερμανών να χτυπήσουν από την πλευρά του. Υπήρχαν στιγμές που ανταποκρίθηκε καλά, υπήρξαν και στιγμές που πέρασε δύσκολα. Επιθετικά δεν φάνηκε ιδιαίτερα.

ΒΙΕΪΡΙΝΙΑ 7: Όσο είχε δυνάμεις έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, μη επιτρέποντας τους αντίπαλους επιθετικούς να δημιουργήσουν ρήγματα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η αλήθεια είναι πως μετά το 0-1 δέχτηκε πίεση, με τους Γερμανούς να φορτώνουν τη δική τους αριστερή πλευρά.

ΚΕΝΤΖΙΟΡΑ 8: Είχε πολύ δουλειά, όπως και συνολικά η άμυνα του ΠΑΟΚ. Έκανε πολύ καλό παιχνίδι, παίζοντας με περίσσιο πάθος. Μάλιστα ο Πολωνός σε κόντρα-ρόλο ήταν και ο σκόρερ του Δικεφάλου στο γκολ που άνοιξε το σκορ. Στα τελευταία λεπτά έπαιξε ως δεξιός μπακ, αντί του Βιεϊρίνια.

ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 8: Πολύ γεμάτη εμφάνιση και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Αμυντικά κέρδισε τις περισσότερες μάχες. Βοήθειες έδωσε και στις προωθήσεις του, ενώ έφτασε και κοντά στο γκολ σε μία φάση που όμως δεν μέτρησε, αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

ΜΕΪΤΕ 7: Πολλά τρεξίματα και γενικώς ένα πολύ καλό παιχνίδι από τον Ιβοριανό. Είχε πολλή δουλειά, χρειάστηκε να τρέξει πολλά χιλιόμετρα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του.

ΟΖΝΤΟΕΦ 7: Πολλά κλεψίματα, ακόμα περισσότερα τρεξίματα, αρκετές κερδισμένες δεύτερες μπάλες. Έβγαλε όλη του την εμπειρία σε ένα καλό παιχνίδι, συνολικά για τον Ρώσο μέσο.

ΜΟΥΡΓΚ 7: Έχασε την καλύτερη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο. Απείλησε και στο δεύτερο με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Είναι σε καλό «φεγγάρι» και αυτό φαίνεται.

ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ 8: Ήταν παντού. Έτρεξε ασταμάτητα, έδωσε πολύτιμες βοήθειες και στον Βιεϊρίνια και στον Ράφα Σοάρες όταν έπαιξε από τα αριστερά. Επιθετικά μπορεί το παιχνίδι να μην του βγήκε, αλλά και πάλι ήταν στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη στιγμή και με δικό του γκολ χάρισε στον ΠΑΟΚ τη νίκη.

ΤΑΪΣΟΝ 8: Ο... έφηβος του ΠΑΟΚ σε ηλικία 36 ετών ήταν και πάλι συγκλονιστικός. Κουβάλησε σε πολλές περιπτώσεις τον Δικέφαλο μόνος του στην επίθεση. Ξεκίνησε επιθέσεις, κράτησε μπάλα, πήγε σε τελικές. Καταπληκτικός.

ΣΑΜΑΤΑ 7: Πολλές μάχες, σε ένα παιχνίδι που δεν απείλησε με εξαίρεση τη φάση του πρώτου λεπτού με την κεφαλιά που πήρε. Έτρεξε όμως, πίεσε την αντίπαλη άμυνα και το έκανε καλά όσο είχε δυνάμεις.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

Στο 66ο ο Λουτσέσκου πέρασε στο γήπεδο τους Κωνσταντέλια και Μπράντον Τόμας. Οι δυο τους ήταν αυτοί που συνεργάστηκαν στη φάση του γκολ του Ζίβκοβιτς, με τον νεαρό μεσοεπιθετικό να κάνει καταπληκτικό κοντρόλ και πάσα στον Ισπανό. Στο 80ο λεπτό μπήκαν στο γήπεδο οι Σβαμπ και ο Εκόνγκ σε μία αλλαγή που έφερε και την μετατόπιση του Κεντζιόρα στο δεξί άκρο της άμυνας. Στα τελευταία λεπτά μπήκε και ο Ντεσπόντοφ στου Τάισον, χωρίς να μπορεί να κριθεί η παρουσία του Βούλγαρου.

H κριτική των παικτών του ΠΑΟΚ: Μία ομάδα... MVP!