Με... ήρωα τον Γκανάγκο η Ναντ «κλείδωσε» τη συμμετοχή της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, μετά τη νίκη της κόντρα στην Καραμπάχ με σκορ 2-1.

Oι Γάλλοι, σε συνδυασμό με το ισόπαλο αποτέλεσμα (1-1) του Ολυμπιακού με την Φράιμπουργκ, άφησαν τέταρτους τους «ερυθρόλευκους» σκορπίζοντας κάθε ελπίδα τους για πιθανή πρόκριση στο Conference League.

Αγωνιστικά, τα «καναρίνια» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά την αναμέτρηση στην έδρας τους, σκοράροντας μόλις στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπλας να στέλνει με δυνατό σουτ τη μπάλα στα δίχτυα του Μαγκομενταλίγιεφ.

Το γκολ αυτό δεν καθησύχασε τους παίκτες της Ναντ, οι οποίοι έψαξαν να βρουν και το δεύτερο τέρμα, με σκοπό να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας. Ωστόσο, τα σουτ τον Μπλα και Μουτουσάμυ απομακρύνθηκαν από τον Αζέρο πορτιέρε.

Την αστοχία των Γάλλων εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι βρήκαν το δρόμο για την ισοφάριση στο 56ο λεπτό, με τον Όζομπιτς να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.

Η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν αρκετά ισορροπημένη, με τις δύο ομάδες να μοιάζει να συμβιβάζονται με το 1-1. Βέβαια, ο Γκαναγκό είχε άλλη άποψη και στην τελευταία φάση του αγώνα, μετά από πολιορκία της Ναντ στα καρέ της Καραμπάχ, πήρε την μπάλα στα πόδια του και με ένα διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1, σφραγίζοντας το εισιτήριο της ομάδας του για τη συνέχεια στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.