Ντεμπούτο στον πάγκο της ομάδας του Πειραιά έκανε ο Νέναντ Κλιάιτς. Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν προβάδισμα από το 20ο λεπτό και προηγήθηκαν με 9-13 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονου και προηγήθηκαν με 10-16 με τον Τζηρά. Ο Ολυμπιακός/όμιλος Ξυνή διατηρούσε διαφορά ασφαλείας μέχρι το 50ο λεπτό.

Τα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα ο Αερωπός μείωσε σε 23-24 με τον Βαφείδη τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Ο Σανίκης διαμόρφωσε το 23-25 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 23-25

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 1-4, 4-6, 7-8, 8-10, 9-13 (ημ.), 10-16, 12-19, 16-20, 19-22, 21-24, 23-25

Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Μαυροδουλάκης 2, Γάτσης, Θεοδωρόπουλος 5, Δημάκης 5, Μπάρμπας, Βαφείδης 4, Μισαηλίδης 6, Αποστολίδης, Στάτσκος, Μουμτσιδέλης, Λιόφης, Ρότζιος.

Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή (Νέναντ Κλιάιτς): Σπίκιτς, Τζηράς 8, Καραμπουρνιώτης, Λέμος 3, Μάλλιος, Τερλέτσκι, Τζέριτς 4, Κανδύλας, Σανίκης 4, Μπάγιος, Όστοϊτς 3, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος, Μιχαηλίδης, Τσίλης 2, Καρβάτσκι 1