Ο Δικέφαλος είχε για ακόμη μια φορά στο πλευρό του τον κόσμο της ομάδας στο «Δ. Κραχτίδης» και με το σημαντικό «διπλό» που πέτυχε, ανέβηκε στους 21 βαθμούς παραμένοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Οι «ασπρόμαυροι» ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα με 4-7 στο δεκάλεπτο, ενώ έμειναν μπροστά στο σκορ μέχρι και το 25′ με 11-12. Έπειτα οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, αντέδρασαν και πήγαν μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 16-14.

Το δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυναμικά, με 0-3 σερί (18-19) με τις δύο ομάδες να είναι σχεδόν μαζί στο σκορ στο 45′ (22-23), με τον Δικέφαλο να παίρνει ξανά τα ηνία με 23-27 στο 49′.

Στην τελική ευθεία του αγώνα, οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν το προβάδισμά τους και έφυγαν με το διπλό, με το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης να είναι 29-33.

Ο Γιώργος Ελευθεριάδης με 8 γκολ ήταν πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ενώ από τη Δράμα ξεχώρισε στο σκοράρισμα ο Τόσκας με 7 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-7, 6-8, 9-10, 11-12, 16-14 (ημχ), 18-18, 21-21, 22-23, 23-27, 26-31, 29-33.

Δράμα '86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραΐτης 5, Ευθυμιάδης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 7, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 3, Ζιβούλοβιτς 2, Παπαδόπουλος 4, Κρανιώτης, Σίνα 3.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 8, Τσαμουρίδης 2, Νικολαΐδης 5, Παπάζογλου 1, Αποστόλου 1, Τ. Τριανταφυλλίδης 3, Μοισίλοφ, Τσαναξίδης 4, Κουκμίσης 4, Καβουσανάκης 1, Δ. Τριανταφυλλίδης 2, Λαδάκης 1, Τζωρτζίνης 1, Γιαβασίδης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος - Λινάρδος. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 2/2 - 6/6

Δράμα - ΠΑΟΚ 29-33