ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
0 3
Παμβοχαϊκός
ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Βόχας έφτασε τους 11 βαθμούς και προσπέρασε Ηρακλή και ΟΦΗ. Αντίθετα η Ελπίδα Αμπελοκήπων έμεινε στους τέσσερις βαθμούς και την προτελευταία θέση.

Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε το πρώτο σετ. Η γηπεδούχος Ελπίδα είχε προβάδισμα μέχρι και την τελική του ευθεία. Η ομάδα του Νίκου Νεόφυτου όμως έκανε τρομερή ανατροπή και με 24-26 κατέκτησε το πρώτο σετ.

Με την ψυχολογία στα ύψη η ομάδα της Βόχας κατέκτησε με χαρακτηριστικά άνεση το δεύτερο και τρίτο σετ και έφτασε στο άνετο τρίποντο. Την επόμενη αγωνιστική ο Παμβοχαϊκος αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ σε μία δύσκολη αποστολή. Η Ελπίδα από την άλλη κοντράρεται εκτός έδρας με τον Ηρακλή.

Τα σετ 0-3 (24-26, 18-25, 17-25)

Α.Σ.ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Σπύρος Γκολίτσης): Μανωλάκης 2 (0/2επ., 2 μπλοκ), Χαριδήμου 9 (7/22, 2 άσσοι), Μακόφσκι 1 (1 μπλοκ), Καπετανίδης 14 (12/26επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος, 50%υπ., 35%αρ.), Παπαδόπουλος 3 (3/8, 54%υπ., 23%αρ.), Ιλουόνι 8 (6/9επ., 2 μπλοκ) / Αντωνίου (λ. - 77%υπ., 54% αρ.), Μάρτσης, Ποχάνης.

Γ.Α.Σ.ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Νίκος Νεόφυτος): Γκελ, Λάνγκστοουν 11 (7/7επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος), Παπαδόπουλος Ηρ. 13 (10/26επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι), Κωτσάκης 8 (7/15επ., 1 άσσος, 53%υπ., 26%αρ.), Κανέλλος 4 (4/6επ.), Λάππας 12 (8/13επ.. 3 μπλοκ, 60%υπ., 30%αρ.) / Αχιλλεόπουλος (λ. - 47%Υπ., 32%αρ.), Παπαδόπουλος Π., Μάμαλης, Δρογκάρης 2 (1/1επ., 1 μπλοκ).

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Παμβοχαϊκός 0-3