Ο Λεβαδειακός, λοιπόν, ετοιμάζεται για την επάνοδο στη Super League, καθώς την Κυριακή πέρασε με 0-2 από το Σεραφείδειο με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τσιριγώτη που άνοιξε το σκορ στο 31' και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 51'

Ένα τρίποντο μακριά από την επάνοδο στη Super League, λοιπόν, βρίσκονται οι Βοιωοί που επικράτησαν χάρη στα δύο γκολ που πέτυχε ο Τσιριγώτης. Το πρώτο ήταν στο 31ο λεπτό με σουτ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 51ο λεπτό.

Η ΑΕΚ Β' μπήκε αρκετά δυνατά στο ματς και στο 5' απείλησε με τον Ζίνι που  πάτησε περιοχή και δοκίμασε το πλασέ, με την μπάλα να «γλύφει» το δοκάρι του Γκοφ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσιριγώτης προσπάθησε να κρεμάσει από μακρινή απόσταση τον Θεοχάρη. Στο 29’ η Ένωση έφτασε και πάλι μια ανάσα από το να πάρει το προβάδισμα, όμως η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαχαίρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής πέρασε ελάχιστα έξω. Τελικά,  αυτοί που κατάφεραν να σκοράρουν πρώτοι ήταν οι φιλοξενούμενοι, όταν ο Συμελίδης με πάσα στη πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ βρήκε τον Τσιριγώτη, ο οποίος με λόμπα από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Μάλιστα, στο 45+2’, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Γιαννιώτα για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Με την έναρξη του β' μέρους οι Βοιωτοί μπήκαν δυνατά και στο 49' απείλησαν με τον Τσιριγώτη που πήρε το αίμα του πίσω στο 51'. Ο Συμελίδης έκανε την σέντρα από από τα αριστερά και ο Τσιριγώτης με κεφαλιά από κοντά έγραψε το 0-2.

Στο 56’ η ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά στο να μειώσει το σκορ, όμως το σουτ που επιχείρησε ο Γιεμπόα. Στο 65’ ο Γιαννιώτας έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και βρήκε τον Κοστί, το πλασέ του οποίου όμως δεν ανησύχησε τον Θεοχάρη και στο 75’ ο Ρουκουνάκης προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Γκοφ με φάουλ από μακρινή απόσταση, όμως ο πορτιέρε του Λεβαδειακού ήταν σε ετοιμότητα. Στο 90’ ο Μαχαίρας και ο Μεχία διαπληκτίστηκαν, με τον ρέφερι της αναμέτρησης να τους αποβάλλει και τους δύο.

ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης, Ραντόνια, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος(50’ Κάτσικας) , Λαμαράνα, Ρουκουνάκης(78’ Πανεράς), Σαμπανάτζοβιτς(50’ Γκολφίνος), Μαχαίρας, Ζίνι, Χριστόπουλος(71’ Τιέι)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκοφ, Βίχος, Τσάπρας, Μπελμόντ(78’ Χαλμόντ), Νίκας(64’ Νταγκό), Μεχία, Μπαϊρόβιτς, Πίρινεν, Γιαννιώτας(86’ Πολέτο), Συμελίδης(64’ Κοστί), Τσιριγώτης(78’ Ρομό)

Ετοιμάζεται για Super League o Λεβαδειακός - Πέρασε και από τα Σπάτα με 0-2 επί της ΑΕΚ Β'