Ο «pulga» είχε γκολ κι ασίστ, ο Λουίς Σουάρες σημείωσε το πρώτο (ανεπίσημο) τέρμα του με τον αμερικανικό σύλλογο, όμως οι Σαουδάραβες είχαν πολύ πιο πειστική εικόνα.

Η Αλ Χιλάλ (στην οποία ανήκει ο τραυματίας εδώ και λίγους μήνες Νεϊμάρ), προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Μίτροβιτς (10’) και Αλ Χαμντάν (13’), ο οποίος πανηγύρισε το τέρμα του... α λα Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Σουάρες μείωσε στο 34’ σε 2-1, ενώ ο Μίκαελ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 44’. Το εύστοχο πέναλτι του Μέσι στο 54’ και η ασίστ του ένα λεπτό αργότερα (55’) στον Ρουίθ έφεραν τον αγώνα σε απόλυτη ισορροπία, για να διαμορφώσει το τελικό 4-3 ο Μάλκομ στο 88ο λεπτό.

Φιλική ήττα της Ίντερ Μαϊάμι των Μέσι και Σουάρες πριν το «last dance» με τον Κριστιάνο