Μπορεί να ήταν φιλικό, ωστόσο οι δύο ομάδες το αντιμετώπισαν ως... τελικό στην «Γιουνιβέρσαλ Σπορτς Χολ», με την Ούνιξ να παίρνει το ροζ φύλλο στην παράταση (90-86) και μαζί την τρίτη θέση του τουρνουά.

Η Λαμποράλ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στην Euroleague, μπορεί να είχε το πάνω χέρι σχεδόν από το ξεκίνημα και να μπήκε με +7 (66-59) στην τελευταία περίοδο, ωστόσο η ρωσική ομάδα έκανε αντεπίθεση διαρκείας και αφού ισοφάρισε (75-75), πήρε τη νίκη στο έξτρα πεντάλεπτο.

Σημαντικό μερίδιο... ευθύνης είχε ο Καϊμακόγλου, ο οποίος στα 31:15'' που αγωνίστηκε είχε 16 πόντους (4/12 σουτ, 5/5 βολές), 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 λάθη, όντας συμπαραστάτης του Λάνγκφορντ (19π.), αλλά και του Ουίλιαμς (16π.).

Οσο για τους Βάσκους, ο Μπουρούσης είχε 8 πόντους (3/7 σουτ, 2/2 βολές), αλλά και 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 29:03'', με τον Ανταμς να είναι ο κορυφαίος όχι μόνο της ομάδας του Περάσοβιτς, αλλά και του παρκέ, με 30 πόντους (9/15).

Καϊμακόγλου vs Μπουρούσης... σημειώσατε «1»!