Για αυτό λατρεύεις το NBA. Σε μία απίθανη ματσάρα στο Ουισκόνσιν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε εμφάνιση MVP, όμως οι Μπακς «πέταξαν» στα σκουπίδια το προβάδισμα 19 πόντων που είχαν στην αρχή του τρίτου δωδεκαλέπτου και γνώρισαν νέα ήττα από τους Λέικερς με 128-124 στη δεύτερη παράταση!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε 47' συμμετοχής μέτρησε triple double με 29 πόντους, 21 ριμπάουντ ενώ είχε και 11 ασίστ με 14 στα 25 σουτ. Μαζί με τον Γιάννη που έκανε εμφάνιση MVP και ο έτερος σούπερ σταρ των ελαφιών ήταν τρομερός με 27 πόντους και ήταν καθοριστικός, ενώ οι Μπίζλι και Πόρτις μέτρησαν από 21 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Από την άλλη πλευρά για τους νικητές Λέικερς, που έπαιζαν χωρίς τον Λεμπρόν και κρατήθηκαν στις +3 νίκες πάνω από τους Ουόριορς, Άντονι Ντέιβις αν και είχε πάρα πολλά προβλήματα με τον Γιάννη πέτυχε 34 πόντους με 23 ριμπάουντ (τους περισσότερους πόντους στο ματς), ενώ ο Ράσελ είχε double - double (29π. και 12 ασίστ) στέλνοντας το ματς στην παράταση, με τον Όστιν Ριβς να έχει το δεύτερο triple double του παιχνιδιού με 29 πόντους, 14 ριμπάουντ και 10 ασίστ με 10/20 σουτ, για την σπουδαία νίκη της ομάδας του Λος Άντζελες με 128-124.