Δεν έχει άγχος η Μίλαν στο πρωτάθλημα αφού δύσκολα θα χάσει ακόμα και τη 2η θέση, οπότε είναι χαλαρή και περιμένει τη ρεβάνς με την Ρόμα στους «8» του Europa League. Έτσι, η Σασουόλο, που καίγεται για βαθμούς για να εκπληρώσει τον στόχο της παραμονής, παρότι δεν κατάφερε να κρατήσει την πολύτιμη νίκη, πήρε έναν σημαντικό πόντο.

Και λέμε να κρατήσει τη νίκη γιατί στο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αλέσιο Ντιονίζι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 με το δυνατό τελείωμα του Πιναμόντι μέσα από την περιοχή και την κούρσα και τη διπλή προσπάθεια του Λοριεντέ. Οι Rossoneri μείωσαν με την απίθανη γκολάρα του Λεάο και πριν βγει το πρώτο μέρος ο Λοριεντέ βρήκε ξανά δίχτυα με πλασέ από ύψος της περιοχής για το 3-1. Στην επανάληψη όμως η Μίλαν αντέδρασε και στέρησε από τους Neroverdi τη νίκη. Ο Γιόβιτς μείωσε απόο κοντά μετά τη σέντρα του Λεάο και στο φινάλε ο Οκαφόρ, μόλις είχε μπει, στο ματς εκτέλεσε μετά από φάση διαρκείας για το τελικό 3-3.

Σασουόλο - Μίλαν 3-3