Σε έναν αγώνα που θα ξεχαστεί πολύ εύκολα, Τορίνο και Γιουβέντους είχαν από ένα καλό ημίχρονο, όμως καμία δεν μπόρεσε να σκοράρει και το 0-0 σφράγισε τις προσπάθειές τους. Στο -5 με αγώνα περισσότερο από τη 2η θέση και την Μίλαν βρίσκονται πλέον οι Bianconeri, που μπορεί να δουν την 4η, Μπολόνια, να τους πλησιάζει στους δύο βαθμούς με 6 αγώνες να απομένουν για το φινάλε της Serie A.

Η Γιούβε μπήκε πολύ δυνατά και στο 7’ είχε την κορυφαία φάση ολόκληρου του αγώνα όταν ο Κιέζα έκανε τη συστημένη σέντρα από δεξιά αλλά ο Βλάχοβιτς ολομόναχος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 13’ ήταν η σειρά του Λοκατέλι να αστοχήσει από κοντά και στο 31’ ο Βλάχοβιτς και πάλι από καταπληκτική θέση μέσα στην περιοχή είδε τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να τον νικά. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν.

Στο 60’ ήρθε η μεγάλη ευκαιρια για την Toro, όταν Μπελανόβα έκανε τη σέντρα και ο Σέζνι μεγάλη επέμβαση στην κεφαλιά του Σανάμπρια και στη συνέχεια οι παίκτες του Ιβάν Γιούριτς είχαν τον τρόπο να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να έχουν κυκλοφορία. Στο 74’ το βολέ του Βοϊβόντα πήγε στα γάντια του Πολωνού keeper της Γιούβε και στο 77’ είδαμε την καλυτεερη φάση της Γιούβε στην επανάληψη, όταν ο Γιλντιζ έκανε το τεχνικό σουτ στην κόντρα αλλά ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς απέκρουσε. Στο 94’ ο Λάζαρο με κεφαλιά θα μπορούσε να έχει πάρει το ματς για την Τορίνο αλλά η κεφαλιά του έφυγε ψηλά.

Τορίνο - Γιουβέντους 0-0