Με τον καλύτερο τρόπο έκανε πρεμιέρα στην έδρα του ο Παναθηναϊκός, παίρνοντας μία ευρεία νίκη κόντρα στην Καστοριά με 5-2 για την δεύτερη αγωνιστική της Α' κατηγορίας γυναικών.

Οι «πράσινες» ήραν καταιγιστικές χωρίς ν' αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, προσθέτοντας ακόμη τρεις βαθμούς στο ενεργητικό τους.

Το «τριφύλλι» μπήκαν στο ματς με το πόδι στο γκάζι και στο πρώτο τέταρτο του αγώνα βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με την Δημητρίου. Ο διπλασιασμός τερμάτων για τις γηπεδούχες ήρθε πέντε λεπτά αργότερα (20') με την Κατωπόδη, με την Τσέλσι να διαμορφώνει το 3-0 στο 22ο λεπτό. Οκτώ λεπτά πριν την συμπλήρωση των 45 λεπτών, η Μάια έκανε το 4-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να διατηρήσει την ρυθμό του, ψάχνοντας το 5ο γκολ. Στο 64ο λεπτό η Λόγου έκανε το 5-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «πράσινων». Η Καστοριά από τη μεριά της, το μόνο που κατάφερε, ήταν να μείωση στα τρία τέρματα το σκορ με δύο τέρματα στο 85' και στο 90+2' για να διαμορφωθεί το τελικό 5-2.