Στο πρώτο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Ιστορικό να προηγείται για πρώτη φορά κάνοντας το 2-3 ενώ στο δεύτερο, οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν στροφές παίζοντας παράλληλα αποφασιστική άμυνα και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 5-5.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι ασπρόμαυροι πήραν κεφάλι στο σκορ με 6-5 ωστόσο οι Νεοσμυρνιώτες σκόραραν δις (6-7) με τον Ξυλά να ισοφαρίζει σε 7-7 όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν εκ νέου δίχτυα και προηγήθηκαν με 7-8.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος έσφιξε την άμυνά του κρατώντας μάλιστα την αθηναϊκή ομάδα χωρίς γκολ για ένα πεντάλεπτο με τον Τσολακούδη να ισοφαρίζει σε 8-8 και τον Ντέλιτς μάλιστα να βάζει μπροστά τους γηπεδούχους για το 9-8, τρία λεπτά πριν τη λήξη. Ο Πανιώνιος έβγαλε αντίδραση και σκόραρε δις με τον ΠΑΟΚ να μην καταφέρνει να βρει απάντηση στο φινάλε και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 9-10.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-2, 2-3, 2-2.

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 9-10