Σε μια σεζόν που θα θέλουν να την ξεχάσουν γρήγορα οι οπαδοί της Γιουνάιτεντ, οι κακές εμφανίσεις συνεχίζονται, με την Κρίσταλ Πάλας να στήνει πάρτι στο Σέλχαρστ Παρκ, διαλύοντας τους «Κόκκινους Διάβολους».

O Μάικλ Ολίσε άνοιξε το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό για την Κρίσταλ Πάλας, ενώ στο 40' ο Ματετά έστειλε τους γηπεδούχους στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με προβάδισμα δύο τερμάτων.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με την Γιουνάιτεντ να αδυνατεί να βγει με αξιώσεις στην επίθεση και την Κρίσταλ Πάλας να «τιμωρεί» τα λάθη των «Κόκκινων Διάβολων» στην άμυνα.

Στο 58ο λεπτό, ο Ταϊρίκ Μίτσελ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 60' ο Ολίσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα για την Πάλας διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-0