Αθανασιάδης    8

Η ΑΕΚ τον χρειάστηκε τρεις φορές στο α' ημίχρονο και ο διεθνής πορτιέρε φώναξε... παρών στις δύο πρώτες. Στην φάση του 1-0 (36') έκανε ό,τι μπορούσε και δεν φέρει ευθύνη. Στο β' ήταν απλά θεατής. Καλό ματς από τον Έλληνα διεθνή.

Σιντιμπέ    7

Μέτριο 45λεπτο από τον Γάλλο. Έκανε ορισμένα εύκολα λάθη, ενώ είχε περιορισμένα ανεβάσματα. Στο β' ήταν πρωταγωνιστής με το γκολ που πέτυχε. Έχει «διαβάσει» σωστά την φάση και ήταν στο σωστό σημείο. Αντικαταστάθηκε στο 83' από τον Φερνάντες. Μόνο και μόνο για το 1-1 δεν γίνεται να μην πάρει 7.

Βίντα    6

Με up and downs ο Κροάτης στην απόδοσή του στο πρώτο μέρος. Σε δύο-τρεις περιπτώσεις δεν είχε σωστές αμυντικές τοποθετήσεις. Στο β' είχε γίνει σχεδόν χαφ. Βοήθησε στις γρήγορες ανακτήσεις της μπάλας. Θα λέγαμε πως αξίζει το «εξάρι».

Κάλενς    7

Αρκετά καλό 45λεπτο από τον Περουβιανό με κερδισμένες μονομαχίες και συμμετοχή στο build up. Στο β' και αυτός όπως ο Βίντα έπαιξαν ψηλά. Βοήθησαν όσο μπορούσαν στις γρήγορες ανακτήσεις. Καλός ο Περουβιανός.

Χατζισαφί    7

Αρκετά σταθερός αμυντικά στο α' μέρος, ενώ ανέβηκε αρκετές φορές στο αντίπαλο μισό. Στο β' βοήθησε σημαντικά στην αύξηση της πίεσης της ΑΕΚ. Πήρε πρωτοβουλίες. Έκανε καλό β' μέρος ο Ιρανός.

Σιμάνσκι    5

Μέτριο αν όχι κακό πρώτο 45λεπτο από τον Πολωνό. Αρκετά εύκολα λάθη και προβληματικά τρεξίματα. Στο β' ήταν αρκετά βελτιωμένος, όχι κάτι το εντυπωσιακό. Αντικαταστάθηκε στο 71' από τον Αραούχο.

Γιόνσον    6

Λίγα πράγματα από τον Δανό στο α' μέρος. Υπήρχαν διαστήματα που χανόταν στο γήπεδο παίζοντας στο «8». Στο β' σαφέστατα βελτίωσε πολύ την εικόνα του. Πίεσε, κέρδισε μπάλες, μοίραζε παιχνίδι και γενικώς η εικόνα του είναι για 6.

Άμραμπατ    9

Ήταν ο κορυφαίος της ΑΕΚ. Στο πρώτο μέρος με πολλή δημιουργία στο παιχνίδι του. Ό,τι καλό έφτιαξε η Ένωση προήλθε από τα πόδια του. Είχε την τεράστια ευκαιρία στο 44' για το γκολ της ισοφάρισης που σπατάλησε. Στο β' είχε και δημιουργία και εκτέλεση. Στο 84' πέτυχε τ νικητήριο γκολ και λίγο αργότερα αντικαταστάθηκε λόγω προβλήματος. Ήταν ο MVP.

Ελίασον    7

Καλό πρώτο μέρος από τον Σουηδό. Ήταν μέσα στις φάσεις, είχε εκτελέσεις, αλλά δεν βρήκε γκολ. Στο β' ήταν αρκετά καλός, αλλά όχι στο level του πρώτου και έδωσε την θέση του στο 71' στον Πινέδα.

Τσούμπερ    8

Μπόλικη δουλειά σε ανακτήσεις μπάλας, πρέσινγκ και βοήθεια στην δημιουργία. Θα μπορούσε να σκοράρει έχοντας δύο καλές στιγμές στο 28' και στο 29'. Στο β' ήταν πολύ καλός. Βοήθησε σημαντικά στο να αυξήσει την πίεση η ΑΕΚ στην αντίπαλη εστία. Αντικαταστάθηκε στο 82' από τον Λιούμπιτσιτς. Μεστό ματς από τον Ελβετό.

Πόνσε   7

Λίγα πράγματα στο πρώτο 45λεπτο. Δεν τροφοδοτήθηκε και ιδιαίτερα. Στο β' ήταν άλλος παίκτης. Μπήκε πολύ μέσα στο παιχνίδι. Από την κίνησή του ξεκινά το 1-1 και γενικώς ήταν πολύ ενεργός. Καλό δεύτερο 45λεπτο που μπορεί να του δώσει το 7.

Πινέδα  7

Μπήκε στο 71' αντί του Ελίασον και έχει ενεργή συμμετοχή στο 1-2 με υπέροχη κάθετη. Μία ενέργεια που αρκεί για να του δώσει το «επτάρι».