Χουτεσιώτης 8: Άριστος στο πρώτο ημίχρονο, με σημαντικές επεμβάσεις κάτω από τα δοκάρια του και καίριες εξόδους στα γεμίσματα της ΑΕΚ. Μαγικός στην επανάληψη, MVP για τους κιτρινόμαυρους με αμέτρητες επεμβάσεις, κρατώντας το 1-1. Δεν φέρει ευθύνη στο 1-2.

Μοντόγια 6: Ξεκίνησε από τα δεξιά, γρήγορα όμως ο Μάντζιος τον άλλαξε στην αριστερή πλευρά, όπου στο πρώτο μέρος τα πήγε περίφημα απέναντι σε Σιντιμπέ και Άμραμπατ.

Φατόρε 6: Βελτιωμένος όσο περνούσαν τα λεπτά, από τα δεξιά τα πήγε αρκετά καλά απέναντι σε Ελίασον και Χατζισαφί.

Μπράμπετς6: Δείχνει πως χρειάζεται ανάσες στα επόμενα παιχνίδια. Κάποια λάθη του λίγο έλειψε να κοστίστουν στο πρώτο ημίχρονο. Καλύτερος στο β

Ρόουζ6: Σταθερός και αλάνθαστος στα πρώτα 45 λεπτά. Δύσκολο έργο στο β μέρος. Με τις επιθέσεις της ΑΕΚ να βάζουν πίεση στην άμυνα του Άρη

Φερστράτε 7: Θύμισε τον παλιό καλό του εαυτό στο πρώτο μέρος. Πολλά τρεξίματα και σωστές μεταβιβάσεις.  Αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Τζούρασεκ

Νταρίντα 6: Πολύ τρέξιμο και καθαρό μυαλό. Το μηχανάκι του Άρη για τα πρώτα 45 λεπτά. Έλειψε πολύ στο φινάλε του αγώνα.

Μανού 7: Όποτε ξεκινάει βασικός σε ντέρμπι είναι εξαιρετικός. Σε πολλές φάσεις με τις επιλογές του έβγαλε τον Άρη σε φαρμακερές αντεπιθέσεις.

Μορόν 7: Δραστήριος και ορεξάτος. ο κορυφαίος του γηπέδου στο πρώτο ημίχρονο. Πέτυχε γκολ ψυχολογίας και διατήρησε επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα. Δεν φάνηκε στο β μέρος και αντικαταστάθηκε από τον Ανσαριφάρντ.

Ζαμόρα 6: Ορεξάτος μεν, κάπως επιπόλαιος δε! Οι επιλογές του θα μπορούσαν να είναι καλύτερες, με τον Άρη να έχει πολλές ευκαιρίες για αντεπίθεση που πήγαν χαμένες.

Παναγίδης 7: Μεστό παιχνίδι! Θύμισε τον Παναγίδη της OPAP Arena, πριν λίγους μήνες, όταν είχε και τον τραυματισμό που τον κράτησε πίσω. Ίσως ο κορυφαίος για τον Άρη μαζί με Μορόν στο πρώτο μέρος. Δεν βοηθήθηκε στο Β ημίχρονο από τους συμπαίκτες του.

Αναπληρωματικοί: Τζούρασεκ: Υστέρησε στο κέντρο, με πολλά λάθη. Έδωσε ανάσες στον Φερστράτε αντικαθιστώντας τον.  Φετφατζίδης: Πολλά τρεξίματα και φρεσκάρισμα στον άξονα με την είσοδο του. Δεν μπόρεσε να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Ανσαριφάρντ: Λίγα πράγματα από τον επιθετικό του Άρη, που έμοιαζε αποκομμένος από τους συμπαίκτες του.  Ζουλ:  Σταθερός όσο αγωνίστηκε. Προβληματικό το κέντρο του Άρη στην γενική εικόνα. Δεληζήσης: Έλαβε το πιο ζεστό χειροκρότημα, στο ύστατο του χαίρε στο κοινό του Άρη.

Κριτική παικτών Άρη: Δεν αρκούσαν οι θετικοί Μορόν και Χουτεσιώτης