Ο Παναθηναϊκός Β΄ παρότι ήταν καλύτερος του Αιγάλεω δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο, σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 2.

Το ματς από τα πρώτα του λεπτά είχε δυνατές μονομαχίες. Στο πρώτο κομμάτι του αγώνα ο Παναθηναϊκός Β΄είχε αρκετές καλές στιγμές. Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φουρτάδο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κυρίτση. Εννιά λεπτά αργότερα οι Αθανασακόπουλος – Νταμπίζας άλλαξαν ωραία την μπάλα, ωστόσο το σουτ του τελευταίου κόπηκε την τελευταία στιγμή. Η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 16΄, με τον Μπουλλάρι να κάνει το σουτ, αλλά τον Κάτρη να μπαίνει στην πορεία της μπάλας. Στο 34΄ ο Παναθηναϊκός Β΄ έφτασε μια ανάσα από το 1-0, αλλά το σουτ του Φρόκου μέσα από την περιοχή κόπηκε πριν καταλήξει στα δίχτυα. Έξι λεπτά αργότερα o Κυρίτσης μπόρεσε να αποκρούσει το πολύ καλό σουτ του Αθανασακόπουλου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Νταμπίζας μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση (49΄). Στο 66΄ η κεφαλιά του Νταβιώτη πέρασε έξω από τα δοκάρια του Ξενόπουλου.

Η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα άνηκε στους Πράσινους. Συγκεκριμένα, στο 90΄ ο Σαρδέλης έκανε ωραία προσπάθεια από τα δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Φουρτάδο πέρασε άουτ.

Παναθηναϊκός Β΄ (Σ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (74΄Καραμπάς), Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (71΄Σαρδέλης), Προδρομίτης, Νταμπίζας ( 65΄Μπιλάλ), Λάμψιας ( 65΄Τουρκοχωρίτης), Φρόκου (65΄Κρυπαράκος)

Αιγάλεω (Α. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ): Κυρίτσης, Γαρουφαλιάς (59΄Ικεότσα), Καρρίκι, Κωνσταντακόπουλος, Ευαγγέλου, Ζιούλης, Παυλάκης, Μίσκου (59΄Νταβιώτης (86΄Σταμένκοβιτς), Βάρκας (78΄Ζαροκώστας), Μπουλλάρι (86΄Κόλλας), Ντέιβιντ Ν.