ΚΟΤΑΡΣΚΙ 7: Δεν έφταιγε σε κανένα από τα δύο γκολ που δέχτηκε ο ΠΑΟΚ. Και στο 0-0 και στο 0-1 με τις επεμβάσεις του κράτησε το σκορ σε ένα παιχνίδι που γενικώς είχε πολλή δουλειά ο Κροάτης.

ΜΠΑΜΠΑ 5: Κακό παιχνίδι. Εκτός ρυθμού αγώνα από το ξεκίνημα του αγώνα. Οι Βέλγοι χτυπούσαν ως επί το πλείστον από τη δική του πλευρά, βρήκαν χώρους και δυσκόλεψαν τη ζωή του Γκανέζου που και επιθετικά όσο διάθεση κι αν είχε δεν μπορούσε να δώσει πράγματα.

ΟΤΟ 5: Κι αυτός αντιμετώπισε πολλά προβλήματα αμυντικά. Στα αρκετά ανεβάσματά του στο πρώτο ημίχρονο, είχε αργές επιστροφές με αποτέλεσμα οι Βέλγοι που κυκλοφορούσαν γρήγορα την μπάλα να βρουν κενούς χώρους. Στο σετ παιχνίδι, είχε καλύτερες τοποθετήσεις και αντιδράσεις.

ΚΕΝΤΖΙΟΡΑ 4: Κακό παιχνίδι από τον Πολωνό. Με πολλά λάθη σε μία δύσκολη βραδιά για τον ίδιο.

ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 5: Καλύτερος σίγουρα του Πολωνού. Είχε καλές τοποθετήσεις, έβγαλε πάθος και δυναμισμό στο παιχνίδι του.

ΜΕΪΤΕ 4: Κακός και απόψε όπως και συνολικά στο Βέλγιο. Πολλά λάθη, αργές αντιδράσεις, λίγα πράγματα δημιουργικά, δίκαια αντικαταστάθηκε στο 56'.

ΣΒΑΜΠ 5: Μπήκε σε πολλές μονομαχίες, υπήρξαν φορές που έπαιζε και για τον Μεϊτέ, κάτι που τον ανάγκασε να τρέξει αρκετά. Κι αυτός με λάθη, αλλά με μεγαλύτερη διάθεση να δώσει πράγματα στην ομάδα του.

ΜΟΥΡΓΚ 4: Δεν του βγήκε η επιλογή αυτή του Λουτσέσκου. Ο Αυστριακός δεν πρόσφερε το παραμικρό, μη μπορώντας να δημιουργήσει έχοντας ελάχιστες επαφές με την μπάλα στο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου που αγωνίστηκε.

ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ 6: Από τους πιο κινητικούς του ΠΑΟΚ. Προσπάθησε να δημιουργήσει ρήγματα, να φτιάξει φάσεις είτε με ατομικές προσπάθειες ή με προωθητικές πάσες. Κέρδισε και το πέναλτι το οποίο όμως πήρε πίσω ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του VAR.

ΤΑΪΣΟΝ 5: Με την ορμή, το πάθος και τις ατομικές του εμπνεύσεις προσπάθησε να δημιουργήσει όσο μπορούσε ανισορροπίες στην άμυνα των Βέλγων. Δεν τα κατάφερε όπως θα ήθελε κι ο ίδιος. Πάντως δεν ήταν αρνητικός.

ΤΟΜΑΣ 4: Έπαιξε για 45 λεπτά, δεν φάνηκε καθόλου επιθετικά, με τον ΠΑΟΚ βέβαια να έχει μία τελική στο πρώτο ημίχρονο. Η όποια συνεισφορά του ήταν κυρίως σε τρεξίματα και πίεση στις πρώτες πάσες του αντιπάλου.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Λουτσέσκου έριξε στο παιχνίδι τους Σαμάτα και Ζίβκοβιτς, ενώ στη συνέχεια μπήκαν αρχικά ο Οζντόεφ και έπειτα ο Κωνσταντέλιας. Η αλήθεια είναι πως κανείς τους δεν κατάφερε να αλλάξει επί της ουσίας την εικόνα του αγώνα και τη μοίρα του Δικεφάλου με βάση το πως είχε εξελιχθεί το πρώτο ημίχρονο.

Η κριτική του ΠΑΟΚ: Μία δύσκολη βραδιά χωρίς πρωταγωνιστές