«Κατάπιε» την ΑΕΛ ο κυρίαρχος ΠΑΟΚ

Ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα έκανε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 3-0 κόντρα στην ΑΕΛ. Φουλ επίθεση από την αρχή για τον Δικέφαλο, ο οποίος άνοιξε το σκορ χάρη σε γκολ της Βαρδαλή στο 19ο λεπτό, με την ίδια να αστοχεί σε πέναλτι εννέα λεπτά νωρίτερα.

Η Χαλατσογιάννη διπλασίασε τα τέρματα των «ασπρόμαυρων» στο 37', ενώ στο δεύτερο μέρος η Γκούνη, μετά από σέντρα της Μήτκου, έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Αγχώθηκε αλλά «λύγισε» τις Νέες Ατρομήτου ο Παναθηναϊκός

O Παναθηναϊκός έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν... κάηκε κόντρα στις Νέες Ατρομήτου, παίρνοντας την νίκη με 1-0 στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Το «τριφύλλι» σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, βλέποντας το δοκάρι να το σταματά δύο φορές και τον χρόνο στην κλεψύδρα να αδειάζει...

Οι φιλοξενούμενες είχαν στριμώξει για τα καλά τις «πράσινες», ωστόσο η λύτρωση ήρθε στο 87ο λεπτό, όταν η Σιδηρά έλυσε τον γόρδιο δεσμό και άνοιξε το σκορ, με τον Παναθηναϊκό να συνεχίζει τις νικηφόρες του εμφανίσεις.

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η ΑΕΚ

Έχοντας τον πλήρη έλεγχο καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα, η ΑΕΚ έκανε την δουλειά, κερδίζοντας με 1-0 την Ολυμπιάδα Υμηττού και παραμένοντας στο κυνήγι της τέταρτης θέσης.

Σκόρερ για την Ένωση αναδείχθηκε η Τζουτζουράκη, η οποία με κεφαλιά σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, έπειτα από σέντρα της Μπαρτζακλή.

Κυριακή 14 Απριλίου

Νέες Ατρομήτου – Ελπίδες Καρδίτσας (16:00)

Βόλος – ΠΑΟΚ (16:00)

Ολυμπιάδα Υμηττού – ΑΕΛ (16:00)

Καστοριά – ΟΦΗ (16:00)

ΡΕΑ – Σειρήνες Γρεβενών (16:00)

Τρίκαλα – ΑΕΚ (16:00)

Wοmen's Fοοtbal League: Επιστροφή στα «τρίποντα» για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, νίκη στο φινάλε ο Παναθηναϊκός