ΚΟΤΑΡΣΚΙ 6: Θα μπορούσε να είχε καλύτερη αντίδραση στη φάση του πρώτου γκολ. Βέβαια το πρώτο σουτ του Τσικίνιο έγινε εξ' επαφής, όμως ο Κροάτης δεν μπλόκαρε την μπάλα με αποτέλεσμα ο Ναβάρο να σκοράρει. Στο δεύτερο γκολ φυσικά και δεν φέρει την παραμικρή ευθύνη, όπως και στο 1-3 του Ελ Κααμπί.

ΣΑΣΤΡΕ 5: Έδωσε πολλές μάχες, σε ένα παιχνίδι που ο Ολυμπιακός επέλεξε να φορτώσει την πλευρά του, με τον Ποντένσε να του βάζει δύσκολα. Είχε καλές αντιδράσεις, είχε όμως και κακές στιγμές. Το ίδιο και στην επίθεση, είχε ορμή και αρκετά ανεβάσματα και μία ευκαιρία να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή στο πρώτο ημίχρονο.

ΜΠΑΜΠΑ 5: Πήρε πρωτοβουλίες, όχι όμως τόσες όσες σε προηγούμενα παιχνίδια. Πήγε σε ατομικές προσπάθεις, παραλίγο να πιστωθεί ασίστ στην μεγάλη ευκαιρία του Ντεσπόντοφ στο 60ο. Αμυντικά είχε ένα μόνιμο «πονοκέφαλο» έχοντας τον Φορτούνη στην πλευρά του.

ΚΕΝΤΖΙΟΡΑ 6: Είχε αρκετή δουλειά με τον Ναβάρο να του βάζει δύσκολα. Ο Πολωνός σε γενικές γραμμές ήταν σταθερός, κυρίως στο ψηλό παιχνίδι. Είχε καίρεες παρεμβάσεις σε καθοριστικές επιθέσεις του Ολυμπιακού ειδικά στο σημείο που το παιχνίδι άνοιξε με τον ΠΑΟΚ να κυνηγάει στο σκορ.

ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ 5: Αμυντικά κέρδισε μονομαχίες, αλλά έχασε και αρκετές. Έκανε αρκετά ανεβάσματα δίχως να καταφέρει όμως να απειλήσει όπως σε προηγούμενα παιχνίδια. Γενικώς δεν του βγήκε τίποτα στο παιχνίδι.

ΜΕΪΤΕ 6: Γεμάτη και πληθωρική εμφάνιση. Μία ακόμα. Έπαιξε και για τον... Οζντόεφ, με πολλές βοήθειες και στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Εκ των διακριθέντων. Όταν πέρασε εκτός ο ΠΑΟΚ έχασε ολοκληρωτικά τον χώρο της μεσαίας γραμμής.

ΟΖΝΤΟΕΦ 5: Κακό παιχνίδι με αργές αντιδράσεις, αρκετά λάθη και χωρίς επιθετικό ρυθμό στο παιχνίδι κάτι που στέρησε το δικαίωμα στην ομάδα του να έχει καλή ανάπτυξη. Είχε μία καλή στιγμή με κεφαλιά στο 71ο λεπτό.

ΜΟΥΡΓΚ 6: Είχε διάθεση να δημιουργήσει πράγματα. Ζήτησε και πήρε μπάλα, ειδικά από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και έπειτα. Δεν του βγήκαν οι προσπάθειές του, είχε αρκετές ημιτελείς, όμως έβγαλε ενέργεια στο γήπεδο και προσπάθησε να «κουβαλήσει» την ομάδα πάνω του, όταν ο ΠΑΟΚ το είχε ανάγκη.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ 6: Πήρε φανέλα βασικού και το περιβραχιόνιο του αρχηγού. Από τους καλύτερους του ΠΑΟΚ ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Είχε τρία κλεψίματα, σε ένα από αυτά ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Υπήρξαν στιγμές που έψαξε το κάτι παραπάνω χωρίς να τα καταφέρει.

ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ 6: Βρήκε τον τρόπο να σκοράρει και πάλι. Είχε δύο ακόμα εξαιρετικές στιγμές να πετύχει και δεύτερο γκολ τις  οποίες όμως δεν αξιοποίησε, με τον Πασχαλάκη να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση στη φάση του 86'. Με κενά διαστήματα στο παιχνίδι του και χωρίς να βρει ανοικτούς χώρους που του αρέσει γενικώς στο παιχνίδι του. Δεν κατάφερε να δημιουργήσει προβλήματα και από στημένες φάσεις που είναι στα ατού του παιχνιδιού του.

ΣΑΜΑΤΑ 4: Κακό παιχνίδι. Έμεινε μακριά από φάσεις, δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου, πέρασε απαρατήρητος.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ:

Στο 61ο μπήκαν οι Ζίβκοβιτς και ο Μπράντον. Στο 72ο οι Σβαμπ και ο Ότο. Τελευταία αλλαγή ήταν ο Τζίμας στο 86'. Καμία από τις αλλαγές δεν κατάφερε να δώσει πράγματα στον ΠΑΟΚ με εξαίρεση ίσως τον κινητικό Ζίβκοβιτς που έπαιξε αρχικά ως αριστερός εξτρέμ για να έρθει στα δεξιά προς το τέλος του αγώνα. Ο Ότο γενικώς αντιμετώπισε πολλά προβλήματα από την στιγμή που μπήκε, ο Σβαμπ ήταν εκτός κλίματος αγώνα, με τον νεαρό Τζίμα να έχει δύο τελικές σε λιγότερο από δέκα λεπτά συμμετοχής στο παιχνίδι.

Η κριτική του ΠΑΟΚ: Έμειναν μακριά από τον καλό τους εαυτό