Ο Γκάρεθ Μπέιλ παρακολουθεί την αγαπημένη του Τότεναμ στο ντέρμπι με την Τσέλσι, ωστόσο η παρουσία του στο γήπεδο δεν έχει φέρει ιδιαίτερη τύχη στα «Σπιρούνια».

Μπορεί το ματς να ξεκίνησε ιδανικά για την Τότεναμ αφού μόλις στο 6ο λεπτό ο Κουλουσέφσκι άνοιξε το σκορ για τους «Σπερς», όμως η συνέχεια του ντέρμπι εξελίχθηκε εφιαλτικά.

Στο 28ο λεπτό έγινε... χαμός αφού η Τσέλσι ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ του Καϊσέδο, το γκολ ακυρώθηκε από το VAR για οφσάιντ, όμως διαπιστώθηκε ότι σε προηγούμενη φάση ο Ρομέρο είχε κάνει πέναλτι για σκληρό μαρκάρισμα.

Ο Μάικλ Όλιβερ καταλόγισε την εσχάτη των ποινών και έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Αργεντινό στόπερ της Τότεναμ, αφήνοντας τους «Πετεινούς» με δέκα παίκτες, με την Τσέλσι να ισοφαρίζει με την εύστοχη εκτέλεση του Πάλμερ σε 1-1.

Σα να μην έφτανε αυτό για την Τότεναμ, η ομάδα του Βόρειου Λονδίνου έχασε και τον δεύτερο στόπερ της, αφού στο 45' ο Φαν Ντε Βεν αποχώρησε με σοβαρό πρόβλημα τραυματισμούς.

Η ατυχία της Τότεναμ, ωστόσο είχε και συνέχεια αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τζέιμς Μάντισον υπέστη μυϊκό τραυματισμό με τον Έμερσον Ρογιάλ να παίρνει την θέση του στον αγωνιστικό χώρο!

Η κακοδαιμονία των «Σπερς» συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο 55ο λεπτό, ο Ντέστινι Ουντότζι αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την Τότεναμ με εννιά παίκτες.

Ο Μπέιλ δεν έφερε και ιδιαίτερη τύχη στην Τότεναμ (pic)