• Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων)
  • Πάγκαλος (Λασιθίου)
  • Φραγκαδιάκης (Λασιθίου)
  • Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Στο πρώτο 45λεπτο μπορεί ο αέρας να ήταν «σύμμαχος» της Επισκοπής, αλλά η ΑΕΚ Β' είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Η ΑΕΚ Β' απείλησε στο 13'. Ο Κοσίδης τροφοδότησε τον Κορομηλά με τον Ψαρρά να αποκρούει σωτήρια κρατώντας το 0-0.

Η ΑΕΚ Β' συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο 15' ήταν η σειρά του Γκολφίνου να απειλήσει την εστία των Κρητικών. Ενώ στο 18' πέρασε ανεκμετάλλευτο το επικίνδυνο γύρισμα του Παρρά με τον Ψαρρά να απομακρύνει προ Κοσίδη. Ο αέρας παρότι ευνοούσε τους Κρητικούς, αυτοί δεν απείλησαν στπο ματς με το ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ.

Με την έναρξη του β' μέρους, όμως, τα δεδομένα άλλαξαν. Η Επισκοπή μπήκε δυνατά. Είχε το πρώτο σουτ εντός εστίας σε φάουλ του Κεφαλά με το 1-0 να έρχεται στο 49' με προβολή του Κούτσια.

Το 1-0 έφερε ενθουσιασμό στη γηπεδούχο που δύο λεπτά αργότερα άγγιξε το δεύτερο γκολ. Ο Βουκελάτος έκανε ωραία προσπάθεια, σέρβιρε στον Αμπαφού, του οποίου το σουτ σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 55' η ΑΕΚ Β' έβγαλε αντίδραση και απείλησε με την ισοφάριση. Ήταν η φάση της καλοζυγισμένης σέντρας του Σκόνδρα με την κεφαλιά του Κοσίδη να περνά άουτ.

Μετά το 65' η ΑΕΚ Β' ρίσκαρε παίζοντας επί της ουσίας με δύο φορ, με δεδομένο πως πλην Κοσίδη πέρασε στο ματς ο Ζίνι ανί του Κορομηλά.

Και στο 71' οι «κιτρινόμαυροι» του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άγγιξαν το 1-1. Ο Ζίνι πάσαρε στον Σκόνδρα, ο οποίος πλάσαρε ελάχιστα δίπλα από το δεξί "Γ" της εστίας του Ψαρρά.

Στο 75' η Επισκοπή απείλησε εκ νέου με τον Χατζηεμμανουήλ να προλαβαίνει τον Αμπαφού με την ΑΕΚ Β' όσο περνούσε η ώρα η ΑΕΚ Β' να αυξάνει την πίεση της και να απειλεί. Στο 77' το σουτ του Γκολφίνου πέρασε άουτ, ενώ στο 79' η ομάδα του Οφρυδόπουλοτ άγγιξε εκ νέου την ισοφάριση. Ο Παρράς έκοψε τη μπάλα, ο Ψαρράς βγήκε να μαζέψει όμως η μπάλα γλίστρησε από την αγκαλιά με τον Κοσίδη να μην μπορεί να το εκμεταλλευτεί πλασάροντας άουτ.

Το έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο ματς με την Επισκοπή να σπάει... το ρόδι!

Επισκοπή (Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Νταμπίζας, Κεφαλάς, Πολίτης, Αραμπατζής (80' Τζωρτζινάκλης), Αμπαφού, Κούτσιας, Σκεντεράι, Σταθόπουλος (64' Κρίκλοου), Βουκελάτος (74' Τσιλεδάκης), Παπαδόπουλος.
ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ραντόνια, Λάτσι, Παρράς, Ρουκουνάκης, Λέλεκας, Σκόνδρας (80' Χριστόπουλος), Κορομηλάς (67' Ζίνι), Γκολφίνος, Κοσίδης.
Διαιτητής: Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων)
Βοηθοί: Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
Κίτρινες: Κεφαλάς, Δημητρίου – Λάτσι

Επισκοπή - ΑΕΚ Β' 1-0