Η βασική γραμμή των ψηλών με τους Κουφό και Ράντολφ δεν αγωνίστηκε για λόγους ξεκούρασης και ο διεθνής σέντερ κατέθεσε τα διαπιστευτήριά του.

Ερχόμενος από τον πάγκο και απέναντι σε σέντερ παγκόσμιας κλάσης όπως ο Πάου Γκασόλ και ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ ο Παπαγιάννης πέτυχε 10 πόντους με 5/8 σουτ, μάζεψε 3 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ σε 29 λεπτά που πάτησε το παρκέ, παρουσιάζοντας άκρως θετική εικόνα.

Σχετικά με τη διακύμανση του σκορ, οι «βασιλιάδες» μπορεί να προηγήθηκαν με 24-15 στην πρώτη περίοδο, αλλά στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτς δεν αντιμετώπισε πρόβλημα και επικράτησε εύκολα με 113-93, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Ντάνι Γκριν με 20 πόντους ενώ για τους Κινγκς ξεχώρισε ο Κόλει Στάιν με 14, με τον Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς να μένει στους τέσσερις.