NEW YORK KNICKS
111 104
Philadelphia 76ers
PHILADELPHIA 76ERS

Μπορεί ο τραυματισμός του Ζοέλ Εμπίιντ να «πάγωσε» τους Σίξερς, ωστόσο ο έμπειρος σέντερ επέστρεψε στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε μια... σκυλομαχία που βρήκε νικητές τους Νικς.

Οι Σίξερς ήταν αυτοί που έκαναν καλύτερη εκκίνηση στην αναμέτρηση και έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 25-34, όμως οι Νικς με επί μέρους 33-12 στη δεύτερη περίοδο πήραν προβάδισμα 12 πόντων στο ημίχρονο (58-46)

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δικό τους επί μέρους 21-36 στη τρίτη περίοδο για να πάρουν το προβάδισμα με 79-82, όμως και πάλι οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, έκαναν ξανά ανατροπή και πήραν τη νίκη με 110-104.

Ο Τζέιλεν Μπράνσον με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ και ο Τζος Χαρτ με 22 πόντους, 13 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ηγήθηκαν για τους Νικς, ενώ για τους Σίξερς ξεχώρισαν ο Ταϊρίς Μάξι (33π., 4ασ.) και ο Ζοέλ Εμπίιντ (29π., 8ρ., 6ασ).

Τα δωδεκάλεπτα: 25-34, 58-46, 79-82, 111-104