Οι Σίξερς έκαναν καλύτερη εκκίνηση στον αγώνα και προηγήθηκαν με 24-31 στην πρώτη περίοδο, με τους Σπερς να κάνουν τρομερή αντεπίθεση στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με επί μέρους 40-23 να παίρνουν προβάδισμα 10 πόντων (64-54).

Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν την δική τους απάντηση και αφού ροκάνισαν την διαφορά στους εφτά πόντους στη λήξη της τρίτης περιόδου (80-73), συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, με τον Ταϊρίς Μάξι στην εκπνοή να στέλνει το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι ανταγωνιστικές και ο Μάρτιν έστειλε το ματς σε δεύτερη παράταση, όπου ήρθε η... κατάρρευση για τους Σπερς, με τους Σίξερς να τρέχουν σερί 10-0 για να φύγουν νικητές από το Σαν Αντόνιο με 126-133.

O Ταϊρίς Μάξι με 52 πόντους, 5 ριμπάουντ και 7 ασίστ έκανε μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του στο ΝΒΑ, ενώ για τους Σπερς ξεχώρισε φυσικά ο Βίκτορ Ουεμπανιάμα που είχε 33 πόντους, 18 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Δείτε την στατιστική της αναμέτρησης

Απίθανη ματσάρα στο Σαν Αντόνιο: Οι Σίξερς λύγισαν τους Σπερς μετά από δύο παρατάσεις!